Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie jednak nie kupią spalinowych pojazdów Pesy

Witold Urbanowicz 26.05.2018 5,1k

Koleje Dolnośląskie jednak nie kupią spalinowych pojazdów Pesy
fot. Phil Richards CC BY-SA 2.0
Koleje Dolnośląskie oficjalnie zdecydowały o unieważnieniu przetargu na zakup spalinowych zespołów trakcyjnych. Jedyna oferta, złożona przez Pesę, przekraczała budżet.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego w marcu, był zakup dwóch spalinowych zespołów trakcyjnych. Więcej na temat specyfikacji piszemy tutaj.

Przewoźnik nie zastrzegł, że mają być to pojazdy nowe – warunki postępowania spełniały dwa trzyletnie Linki będące w posiadaniu Pesy. Warto nadmienić, że KD ma już w swoim taborze 4 dwuczłonowe Linki, które Pesa pierwotnie wyprodukowała dla Regentalbahn.

Jak się okazało pod koniec kwietnia, jedną ofertę złożyła firma Pesa Rental – spółka-córka Pesy. Zaoferowała ona za pojazdy 25,5 mln zł brutto, natomiast zamawiający swój budżet określił na kwotę 22,1 mln zł brutto.

Ostatecznie jednak KD postanowiły nie dokładać środków do zakupu. W połowie tego tygodnia zamawiający wysłał do suplementu do dziennika urzędowego Unii Europejskiej zawiadomienie o przerwaniu procedury i unieważnieniu przetargu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony