Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie: Bez pociągów transgranicznych do Czech

inf. prasowa Koleje Dolnośląskie 13.03.2020 85

Koleje Dolnośląskie: Bez pociągów transgranicznych do Czech
fot. Kasper Fiszer
Od 14 marca (sobota) zawieszone zostają międzynarodowe połączenia kolejowe z Czechami. Partnerzy Kolei Dolnośląskich – České Dráhy i GWTrain – wstrzymują pasażerski ruch transgraniczny. Spółka nie ma jeszcze informacji od przewoźnika obsługującego relację Lichkov – Wrocław Główny.
Jak pisaliśmy, Czechy wprowadzają ograniczenia w kursowaniu pociągów międzynarodowych. Pisaliśmy już o odwołanych pociągach PKP Intercity. Wstrzymanie połączeń przez czeskich przewoźników spowodowane jest wprowadzeniem przez Republikę Czeską 30-dniowego stanu wyjątkowego i wydanej na tej podstawie przedmiotowej decyzji przez tamtejsze Ministerstwa Transportu.

Wstrzymanie połączeń transgranicznych

České Dráhy nie będą realizować połączenia na odcinku Harrachov – Szklarska Poręba Górna, będącego częścią linii Liberec – Szklarska Poręba Górna.

Po konsultacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Koleje Dolnośląskie uruchomią kolejową komunikację zastępczą (KKZ) na odcinku krajowym, tj. Szklarska Poręba Górna – Szklarska Poręba Jakuszyce. Przystanek dla Szklarskiej Poręby Huta zostanie zorganizowany przy Drodze Krajowej nr 3, a kursy realizowane będą zgodnie z rozkładem jazdy.

Przewozem zastępczym KD będą obsługiwać ten odcinek od 14 marca do 22 marca (niedziela) włącznie. Na podstawie stale monitorowanego rozwoju sytuacji epidemiologicznej, podjęta zostanie decyzja o utrzymaniu bądź zniesieniu połączenia KKZ, o czym spółka poinformuje z wyprzedzeniem.

W przypadku GWTrain zawieszenie dotyczy obsługiwanego przez tego przewoźnika połączenia Trutnov – Sędzisław. Zgodnie z decyzjami przekazanymi KD, GWTR nie będzie realizowało pasażerskiego połączenia transgranicznego na odcinku Kralovec – Lubawka, utrzyma jednak relację Lubawka – Kamienna Góra – Sędzisław.

Zawieszeniu ulega także komunikacja na granicznym odcinku Lichkov – Międzylesie, który Koleje Dolnośląskie obsługiwały we współpracy z Leo Express, w ramach połączenia z Rawicza/Żmigrodu/Wrocławia przez Strzelin, Kłodzko, Międzylesie i dalej do Czech. Od 14 marca pociągi na tej linii będą realizowały swoje kursy jedynie do i z Międzylesia.

Bilety

W związku z zawieszeniem wspomnianych połączeń transgranicznych, Koleje Dolnośląskie wstrzymały możliwość zakupu w przedsprzedaży biletów w ramach ofert „Taryfa Polska-Czechy” i „KD+Czechy”. Osoby, które nabyły bilet na przejazd w dniu 14 marca lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony