Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie wracają do Berlina

Roman Czubiński 25.05.2020 244

Koleje Czeskie wracają do Berlina
Zdjęcie ilustracyjnefot. MJ
Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 České dráhy rozpoczęły przywracanie połączeń międzynarodowych. Jako pierwsze wyruszyły ponownie na szlak ekspresy Praga – Drezno – Berlin. Kolejny etap „odmrażania” siatki połączeń – między innymi w kierunku Austrii – zapowiedziano na czerwiec.
Jak informuje przewoźnik, między stolicami Czech i Niemiec kursują od dziś trzy pary pociągów ekspresowych. W dalszej kolejności niektóre połączenia Praga – Berlin mają zostać przedłużone dalej na północ, do Hamburga i Kilonii. Zmiany te nastąpią jednak najwcześniej w czerwcu. Wtedy też ma nastąpić reaktywacja pociągów z Pragi przez Brno do Wiednia i Linzu oraz – być może – zagęszczenie rozkładu jazdy wznowionego dziś połączenia. Również na czerwiec planuje się wznowienie międzynarodowego ruchu pociągów regionalnych. W komunikacie ČD brak natomiast wzmianki na temat ewentualnej reaktywacji pociągów do Polski.

Do czasu zniesienia nadzwyczajnych środków ostrożności związanych z pandemią na granicy będą prowadzone wyrywkowe kontrole straży granicznej. Przewoźnik liczy się z tym, że mogą one doprowadzić do wydłużenia czasu przejazdu w stosunku do rozkładowego. – Prosimy pasażerów o zrozumienie i uprzedzamy, by przy planowaniu podróży zakładali pewną rezerwę czasową – mówi w związku z tym cytowany na portalu ČD szef oddziału przewozów dalekobieżnych Petr Vondráček.

Do składów pociągów nie włączono wagonów restauracyjnych. Ich przywrócenie ma nastąpić, gdy umożliwi to sytuacja epidemiologiczna w obu krajach. Pozostałe udogodnienia – takie jak miejsca dla osób niepełnosprawnych, strefy dla rodzin z dziećmi czy bezprzewodowy Internet – będą dostępne według normalnych zasad. W pociągach będzie też można przewozić rowery.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje