Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie rozpoczęły internetową sprzedaż biletów kolejowych z Polski

Michał Szymajda 01.06.2021 9,7k

Koleje Czeskie rozpoczęły internetową sprzedaż biletów kolejowych z Polski
fot. M. Szymajda
Od kilku dni poprzez stronę internetową Kolei Czeskich, a także przez aplikację tego operatora, można kupić bilety kolejowe na przejazdy pociągami także z Polski do Czech, a nie tylko z Czech do Polski. PKP Intercity wciąż nie udostępnia takiej możliwości w żadnym kierunku. Aby kupić bilet do Czech trzeba odstać swoje w kolejce do kasy.
České dráhy na swoich stronach internetowych umożliwiają zakup biletów z Polski do Czech. Za pomocą tego kanału sprzedaży można kupić bilety np. z Warszawy czy Katowic do dowolnej miejscowości w Republice Czeskiej. Co więcej – wcale nie musimy wybierać połączenia bezpośredniego. System sprzeda nam bez większego problemu bilet w relacji łączonej, np. z przesiadką z pociągu Pendolino na pociąg międzynarodowy w Katowicach, jeśli oceni, że takie połączenie jest atrakcyjne czasowo dla pasażera. Co jeszcze bardziej interesujące – możliwy jest zakup biletu także z przesiadkami.

Co niezwykłe, zakup biletu do Czech przez internet nie jest możliwy przez polskie wyszukiwarki połączeń. Nawet strona intercity.pl – czyli operatora uruchamiającego pociągi do Czech – odeśle nas do kasy. Tam też, jeśli będziemy mieli szczęście mieszkać w miejscowości, gdzie istnieje kasa biletowa PKP Intercity, poznamy dopiero cenę takiego biletu.

Jak dowiedzieliśmy się w Kolejach Czeskich, nie ma obowiązku zakupu biletów tam i z powrotem, a więc warunkiem zakupu biletu z Polski nie jest kupno biletu w relacji Czechy – Polska – Czechy. System jest więc całkowicie otwarty na klientów z Polski, czego nie da się powiedzieć o polskim systemie. W dodatku oferuje całą gamę cen promocyjnych. Bilety na połączenia Warszawa – Praga zaczynają się od 90 złotych. Bilet taki jest imienny i posiada indywidualny kod QR. Jak poinformowały Koleje Czeskie, bilety kupione przez serwis Čd, są uznawane przez polskie drużyny konduktorskie. 

Zwróciliśmy się do PKP Intercity z pytaniem, czy operator również zamierza wprowadzić możliwość sprzedaży biletów przez internet na uruchamiane przez siebie pociągi. W czerwcu PKP Informatyka - dostawca systemu sprzedaży biletów dla spółki PKP Intercity, zapowiedział ogłoszenie przetargu na nowy moduł rezerwacji, który będzie w pełni zintegrowany ze sprzedażą i rezerwacją miejsc na obszarze całej Unii Europejskiej. Więcej na temat przyszłości systemu Kurs 90 pisaliśmy tutaj.

– PKP Intercity pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży internetowej biletów w relacji międzynarodowej do i z Czech. O wdrożeniu poinformujemy niebawem – odpisało nam PKP Intercity.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony