Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie kupią 40 dwutrakcyjnych regionalnych zespołów trakcyjnych

Michał Szymajda 08.11.2022 2,7k

Koleje Czeskie kupią 40 dwutrakcyjnych regionalnych zespołów trakcyjnych
Graf. Skoda Group
České dráhy przygotowują duży przetarg na zakup zespołów trakcyjnych zdolnych jeździć zarówno pod siecią trakcyjną, jak i bez niej – na akumulatorach.
We wrześniu pisaliśmy o tym, że trwają negocjacje czeskiego państwowego operatora Ceske drahy z krajem morawsko-śląskim, dotyczącym wyposażenia części zespołów trakcyjnych Skody, które dopiero mają zostać dostarczone, w akumulatory. Pozwoliłoby to na obsługę elektrycznymi pojazdami linii Ostrawa – Sztramberk, bez potrzeby przesiadki. Ma ich być cztery, a Škoda ukończyła już pracę nad pierwszym z nich. Wątpliwości budzi sposób (bez przetargu) w jaki producent stanie się dostawcą takich pojazdów.

Ale apetyt Kolei Czeskich nie kończy się na tych pojazdach. Przygotowywany jest duży przetarg na zakup dodatkowych jednostek tego typu.

– Mają to być jednostki o nazwie BEMU 140, czyli z około 140 miejscami. Mają jeździć zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na bateriach. Chcielibyśmy kupić około 40 takich pojazdów. Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargów – powiedział Petr Šťáhlavský, rzecznik Kolei Czeskich, w rozmowie z dziennikarzem portalu Zdopravy.cz. Miałyby być to pojazdy osobno na prąd stały i prąd zmienny (w Czechach są dwa systemu). Docelowo takie dwutrakcyjne pojazdy, zapewne dwuczłonowe, mają jeździć w regionie morawsko-śląskim i południowomorawskim.

Zarząd spółki Ceske drahy ma już wszelkie korporacyjne zgody potrzebne do rozpisania przetargu. Prawdopodobnie konkurs ofert odbędzie się jeszcze w 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony