Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie i Słowackie reagują na wojnę na Ukrainie. Różnie

Michał Szymajda 24.02.2022 5,9k

Koleje Czeskie i Słowackie reagują na wojnę na Ukrainie. Różnie
Pociąg pospieszny do Kijowa na stacji w Koszycachfot. M. Szymajda
Koleje Słowackie odwołały wszystkie regionalne pociągi łączące Słowację z Ukrainą. Tłumaczą, że muszą dbać o bezpieczeństwo pracowników. Czesi planują uruchomić specjalne pociągi na granicę.
Także sąsiedzi Polski reagują na wojnę na Ukrainie. Koleje Słowackie (ZSSK) poinformowały, że z dniem dzisiejszym wstrzymały ruch pociągów międzynarodowych na Ukrainę. Chodzi o cztery pary pociągów, które poruszają się przez przejście graniczne Czerna nad Cisą – Czop. To zaskakujący krok, który Słowacy tłumaczą dbałością o bezpieczeństwo swoich pracowników (spotkało się to z krytyką). Słowacy zapowiadają jednak szybkie uruchomienie pociągów ewakuacyjnych z Ukrainy na Słowację, o większej pojemności. Przypomnijmy, że po remoncie torów o szerokości 1435 mm możliwy jest dojazd ze Słowacji do stacji Mukaczewo. Pisaliśmy o tym tutaj.

Koleje Czeskie zaoferowały władzom Czech i Ukrainy możliwość uruchomienia specjalnych pociągów do ewakuacji ludności cywilnej z Ukrainy. – Możemy dostarczyć wagony sypialne i kilkadziesiąt wagonów z miejscami do siedzenia. Na tę chwilę mamy możliwość ewakuacji 6000 osób – powiedział rzecznik Kolei Czeskich.

Zapowiedział w tym celu współpracę ze Słowakami, ponieważ Czesi nie mają granicy z Ukrainą, nie prowadzą też bezpośrednich pociągów do tego kraju. Taka podróż możliwa jest z przesiadką w Budapeszcie, na Węgrzech lub w Koszycach, na Słowacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony