Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie dojadą z Pragi aż pod duńską granicę

Michał Szymajda 12.04.2022 4,6k

Koleje Czeskie dojadą z Pragi aż pod duńską granicę
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Czeskie wydłużą swoje kursy do Niemiec. Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociąg z Pragi dojedzie aż pod duńską granicę – do Flensburga.
Jak poinformował portal zdopravy.cz, České dráhy we współpracy Deutsche Bahn, wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy, wydłużą kurs jednego z międzynarodowych pociągów łączących Pragę z Berlinem przez Drezno.

– W kooperacji z naszymi zagranicznymi partnerami, chcemy rozszerzać siatkę połączeń. Od czerwca nasze pociągi dojadą do Flensburga, który jest atrakcyjnym nadmorskim miastem. Stanowi on także bramę dla podróży do Danii i Szwecji – zapowiedział Petr Vondráček, szef biura połączeń pasażerskich ČD.

Pierwszy pociąg „Berliner” do Flensburga wyruszy z Pragi o godzinie 10:25, do Flensburga dotrze na godzinę 19:07. Z powrotem odjedzie o 8:31, w czeskiej stolicy zamelduje się o 17:35. Najtańsze bilety na całą trasę można kupić za 1260 koron poprzez stronę www.cd.cz. To około 250 złotych. Pociąg zestawiony jest z nowoczesnych czeskich wagonów. Jest w nim wagon restauracyjny oraz możliwość przewozu roweru.

Docelowo, od roku 2023, na międzynarodowej linii z Pragi do Berlina pojawią się nowe pociągi ComfortJet, zdolne kursować z prędkością 230 km/h. O kilkadziesiąt kolejnych minut skróci to podróż między stolicami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony