Partnerzy serwisu:

Koleje Czeskie chciałyby kupić lokomotywy dwutrakcyjne. Z możliwością wjazdu do Polski

Michał Szymajda 07.08.2020 5,1k

Koleje Czeskie chciałyby kupić lokomotywy dwutrakcyjne. Z możliwością wjazdu do Polski
grafika ilustracyjnagraf. Siemens
Koleje Czeskie zaprosiły do konsultacji producentów taboru i firmy leasingowe, które mogłyby dostarczyć temu operatorowi trzydzieści nowych lokomotyw.
Z trzydziestu pojazdów, które chciałyby nabyć lub leasingować Ceske Drahy, dwadzieścia ma posiadać dwa rodzaje zasilania, a dziesięć - wyłącznie motor diesla.  Czeski państwowy operator na razie nie precyzuje drugiego sposobu zasilania w pojazdach „dualnych”, pozwalając potencjalnym dostawcom przedstawić najlepsze pomysły i rozwiązania techniczne. Rozważane są zarówno lokomotywy z tradycyjnym napędem dieslowskim i pantografem do poboru prądu z sieci (na podobnej zasadzie jeździ hybryda Newagu), jak i z dużą baterią.

Jak informują dziennikarze z portalu zdopravy.cz, Koleje Czeskie chciałyby aby lokomotywy „dualne” rozpędzały się pod siecią trakcyjną do 160, a z baterią lub z pracującym silnikiem diesla do 140 km/h. Co istotne – Czesi wstępnie zaznaczyli, że pojazdy mają mieć możliwość prowadzenia pociągów także w Polsce, Austrii, Niemczech oraz na Słowacji, Węgrzech, choć głównym zadaniem pojazdów będzie praca na liniach krajowych z wagonami pasażerskimi. Faworytem takiego rozdania będą najwięksi producenci podobnych lokomotyw: Siemens i Bombardier. 

Jednocześnie, ogłosiły przetarg na modernizację dziesięciu starszych lokomotyw spalinowych serii 742.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony