Partnerzy serwisu:

Koleje Azerskie zbudowały linię obwodową wokół Baku. Pociągi na razie nie wyjeżdżają

Michał Szymajda 20.03.2020 1,8k

Koleje Azerskie zbudowały linię obwodową wokół Baku. Pociągi na razie nie wyjeżdżają
Fot. ADY
Azerbejdżan zakończył realizację dużego projektu kolei aglomeracyjnej wokół Baku. Prezydent Alijew odebrał prace, ale na razie po linii nie będą jeździły pociągi. Aż do wygaśnięcia epidemii koronawirusa.
Zakończenie modernizacji odcinka linii obwodowej pomiędzy Pirszagı, Goredil a Novchanı na północy półwyspu Abszeron, oznacza de facto koniec prac nad wartą 100 milionów manatów (około 250 mln zł.) kompleksową przebudową pętli kolejowej odchodzącej z Baku. Cała linia ma 91 kilometrów, jest dwutorowa, całkowicie zelektryfikowana.

Początek modernizacji linii miał miejsce na początku 2018 roku. Składał się z dwóch elementów: poprawy stanu infrastruktury na działającym odcinku od Baku do Sumgajt oraz odbudowy zamkniętej linii między tymi dwoma miastami, ale przez miejscowości Pirszagi i Sabunku.

Niestety, otwarcie linii nie oznacza, że pojawią się na niej pociągi. Ze względu na zagrożenie epidemiczne państwowy azerski przewoźnik ADY wstrzymał pociągi pasażerskie przynajmniej do 29 marca. Dopiero po tym terminie jest szansa na uruchomienie nowej kolei aglomeracyjnej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony