Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie zadowolone z pociągów Cityjet. Zamawiają kolejne

Łukasz Pastor 30.12.2016 417

Koleje Austriackie zadowolone z pociągów Cityjet. Zamawiają kolejne
EZT Desiro Cityjet z Siemensa był prezentowany na targach Innotrans 2016fot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Koleje Austriackie ÖBB podpisały kontrakt z firmą Siemens na dostawę kolejnych 64 pociągów z rodziny Desiro. Wartość kontraktu jest szacowana na 400 mln euro.
Kontrakt został podpisany przez przedstawicieli producenta oraz austriackiego Ministerstwa Transportu, Innowacji i Technologii. Rozszerzenie zamówienia będzie oznaczało, że po austriackich torach będzie kursować łącznie 165 pociągów Cityjet.

Dostawy nowych zespołów trakcyjnych rozpoczną się w lutym 2018 roku i potrwają do połowy roku 2019. Pierwsze pociągi rozpoczną regularne kursy po torach aglomeracji wiedeńskiej z początkiem 2020 roku.

Pierwsze pociągi Cityjet zostały dostarczone do kraju związkowego Styria w styczniu 2016 roku. Wszystkie spośród 101 zamówionych elektrycznych zespołów trakcyjnych będą kursowały po austriackich torach do roku 2018. W tej chwili pociągi Cityjet obsługują także linie S1, S2, S7, S40, S50 i S80 w Wiedniu.

Pociągi zamówione w ramach opcji będą nieznacznie różniły się systemem klimatyzacji, która będzie wyposażona w czujniki dwutlenku węgla, dzięki czemu jej działanie będzie dostosowane do liczby pasażerów na pokładzie pociągu.

Pociągi Cityjet poruszają się z prędkością do 160 km/h. Znajduje się w nich - w zależności od tras, które obsługują - po 259 i 244 siedzenia. W składach są specjalne miejsca na rowery. Pociągi są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Siedzenia i inne detale wnętrz były projektowane przy uwzględnieniu uwag i spostrzeżeń pasażerów austriackiej kolei. Cityjet to rodzina pociągów Desiro, które kursują głównie po torach Europy, ale także m. in. Stanów Zjednoczonych czy Malezji.

Siemens Desiro Cityjet był prezentowany podczas targów Innotrans 2016 w Berlinie. Zdjęcia pojazdu można obejrzeć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony