Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie potwierdzają: uruchomimy pociąg z Grazu do Przemyśla

Artur Bogdanowicz 19.09.2019 1092

Koleje Austriackie potwierdzają: uruchomimy pociąg z Grazu do Przemyśla
Fot. OBB
Koleje Austriackie (ÖBB) opublikowały pierwsze informacje na temat nowego rozkładu jazdy i wprowadziły dane do systemu. Znajduje się wśród nich Eurocity 104 relacji Graz Hbf - Przemyśl Gł. i Eurocity 105 w przeciwnym kierunku.
O tym, że pociąg z Grazu na południu Austrii pojedzie do Polski informowaliśmy w tekście o rozkładzie jazdy 2019/2020. Jak wynika z informacji przekazanej przez PKP Intercity oraz z częściowo opublikowanego rozkładu jazdy na stronach Kolei Austriackich, pierwsze składy w obu kierunkach wyjadą na tory 15. Grudnia. Jak powiedział „Rynkowi Kolejowemu” rzecznik austriackiego przewoźnika Bernhard Rieder, zestawione będą z wagonów 1 i 2 klasy należących do ÖBB. Przy obsłudze połączenia ÖBB współpracować będzie z PKP Intercity i Kolejami Czeskimi (České dráhy). W Bohuminie do składu dołączane będą dodatkowe wagony do Grazu wystawiane przez ČD.

Z Grazu pociąg wyjeżdżać będzie o 5.28, by na wiedeńskim dworcu głównym zameldować się o 8.02, na ostrawskim zaś o 11.00. W Chałupkach pociąg pojawi się o 11.26, skąd przez Katowice, Kraków i Rzeszów uda się do Przemyśla, gdzie dotrze o 17.56. W przeciwnym kierunku pociąg ruszy o 10.14, stację w Chałupkach opuści zaś o 16.29, by dojechać do Ostrawy Głównej o 16.58, Wiednia o 19.49, by do stacji docelowej dojechać o 22.33. Rieder podkreśla, że w Przemyślu możliwa będzie przesiadka w stronę Lwowa i Odessy.

Na razie brak jest jeszcze informacji o cenach biletów, zapewne dostępne będą standardowe oferty specjalne SparSchiene Europa. Obecnie najtańsze bilety w relacji Wiedeń – Warszawa można kupić za 29 euro, a z Katowic do Wiednia nawet za 19 euro, liczba takich biletów promocyjnych jest jednak dość ograniczona.

Wcześnie wejście od czerwca 2020 na trasę z Pragi do Przemyśla zadeklarował czeski prywatny przewoźnik RegioJet. Działanie konkurencji można uznać więc za wyprzedzające.

współpraca: Michał SzymajdaPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony