Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie otwierają kolejowe centrum logistyczne w Pradze

Michał Szymajda 17.08.2021 1,2k

Koleje Austriackie otwierają kolejowe centrum logistyczne w Pradze
Fot. OBB
17 sierpnia ÖBB Rail Cargo Group otworzyło w Pradze Malešicach kompleks powierzchni magazynowej o powierzchni prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych. ÖBB podkreśla, że dla tej inwestycji bardzo istotne było kluczowe położenie czeskiej stolicy na szlakach kolejowych z północy i południa i ze wschodu na zachód. Operator logistyczny umacnia swoją pozycję w Europie Środkowej.
Prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych obiektu jest zadaszone, na pozostałych 20 tysiącach znajduje się niezadaszona powierzchnia magazynowa. Obiekt ma bardzo dobry dostęp do kolei, co było warunkiem inwestycji lokacji w tym miejscu.

Zakres usług oferowanych przez RCG obejmuje przeładunek, składowanie i wyszukiwanie, cross-docking, paletyzację, załadunek kontenerów oraz dalszy transport kolejowy lub samochodowy. Ze względu na bezpośrednie połączenie z siecią kolejową, ale także z autostradą, magazyn w Pradze-Malešicach jest idealny zwłaszcza do połączenia transportu kolejowego i samochodowego – czytamy w informacji prasowej.

ÖBB Rail Cargo Group oferuje transport z Czech do najważniejszych portów morskich i hubów przeładunkowych w Europie. Organizuje transporty towarów do i z niemieckich portów Bremerhaven i Hamburga, adriatyckich portów Koper (Słowenia), Triestu (Włochy) i Rijeka (Chorwacja). Obsługuje także rosnący na znaczeniu bałtycki port w Gdańsku. Ponadto RCG posiada terminale kontenerowe w Brnie, Mielniku, Ostrawie i Přerowie w Czechach.

Cała grupa towarowa ÖBB odpowiada za przewóz 95 milionów ton netto ładunków rocznie (dane za rok 2020). W silnie konkurencyjnym środowisku kolejowych transportów cargo w Austrii jest liderem przewozów intermodalnych, posiadając 28,2% tego rynku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony