Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie kupią więcej wagonów do pociągów nocnych. „Ten biznes się opłaca"

Michał Szymajda, Artur Bogdanowicz 12.08.2020 233

Koleje Austriackie kupią więcej wagonów do pociągów nocnych. „Ten biznes się opłaca"
Fot. M. Szymajda
Koleje Austriackie (ÖBB) zwiększą flotę pociągów sypialnych i zapowiadają duże inwestycje w tym zakresie. Wagony do 13 nowych składów, zamówionych dwa lata temu, a które dostarczone powinny być do 2022, są właśnie produkowane.
Minister infrastruktury Leonore Gewessler juz na początku czerwca zapowiedziała znaczącą rozbudowę połączeń nocnych i zakupy pociągów o wartości 500 mln euro. Oznaczałoby to 20 dodatkowych składów z lokomotywami, które miałyby być dostarczone po 2024 roku. Przed kilkoma dniami poinformował o tym także niemiecki dziennik gospodarczy "Handelsblatt".

20 dodatkowych i 13 już produkowanych zestawów oznaczałoby 231 dodatkowych wagonów sypialnych, z miejscami do leżenia i z miejscami siedzącymi. Jak poinformował przewoźnik, w roku ubiegłym w tym segmencie nie odnotowano już strat, a w grudniu ruszyło nowe połączenie, cieszące się ogromną popularnością: nocny skład z Wiednia oraz z Innsbrucku przez Monachium do Amsterdamu.

Jak informował już "Handelsblatt", z uwagi na braki taborowe do 2022 raczej nie będzie nowych sypialnych połączeń. Najwcześniej zimą 2022/2023 wystartuje nowe połączenie, o które osobiście zabiega szef austriackiego przewoźnika Andreas Matthä: Nocny pociąg na linii Wiedeń – Salzburg – Monachium – Strasburg – Paryż.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony