Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie kupią nowe zestawy push-pull

Artur Bogdanowicz 20.05.2019 86

Koleje Austriackie kupią nowe zestawy push-pull
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Dział przewozów pasażerskich Kolei Austriackich (ÖBB) ogłosił przetarg na zaprojektowanie, wyprodukowanie i dostarczenie (oraz opcjonalnie również serwis) piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w trzech wariantach długości, mogących rozwijać prędkość 160 km/h a nawet, opcjonalnie, do 200 km/h.
Zlecenie obejmuje dostarczenie do 60 piętrowych pociągów o długości ok. 160 metrów, maks. 5 jednostek o długości ok. 135 metrów i maks. 30 piętrowych pociągów o długości ok. 105 metrów. Nowe pociągi zastąpią istniejącą flotę piętrowych zestawów push-pull użytkowanych przez ÖBB i City Airport Train (CAT), które łączą centrum Wiednia ze stołecznym lotniskiem Schwechat.

Umowa ramowa będzie ważna przez 10 lat, zaś termin składania ofert upływa w południe 31 maja. Przewoźnik liczy na udział w postępowaniu 7 producentów. Możemy się domyślać, że zainteresowani mogą być Stadler (Kiss 160), Bombardier (składy Twindexx Vario), Siemens (który w poprzednich latach wyprodukował piętrowe pociągi dla SBB), CAF (który współprodukował z Alstomem piętrowe ezt-y dla Renfe), Hitachi (Caravaggio), Škoda (Cityelefant) i Talgo (nowy projekt).

Zarówno Bombardier, jak i Siemens posiadają linie produkcyjne w Austrii, zaś pociągi Stadlera użytkuje Westbahn (od jakiegoś czasu krążą pogłoski o ich sprzedaży). Cena nie będzie najważniejszym kryterium w przetargu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony