Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie kupią 25 Talentów od Bombardiera

Michał Szymajda 29.05.2017 262

Koleje Austriackie kupią 25 Talentów od Bombardiera
Fot. Bombardier Transportation
Koleje Austriackie zamówią 25 dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Talent 3. Będą nimi obsługiwać połączenia w prowincji Tyrol.
Zamówienie dodatkowe państwowa spółka będzie realizować w związku ze zleceniem na 10-letnią obsługę połączeń od austriackiego ministerstwa transportu. Umowa operacyjna jest warta 700 mln euro, nowe Talenty będą pokonywać 7,1 mln pociągokilometrów rocznie. W ramach umowy pociągi ÖBB dojadą też do Mals we Włoszech. W związku z tym 6 elektrycznych zestawów z całej partii 25 pojazdów będzie dwusystemowych. Rejon ten będzie obsługiwany wspólnie przez SAD Local Transport i ÖBB. SAD do obsługi linii przeznaczy kursujące już w tym regionie ezt Stadler Flirt.

Bombardier będzie miał czas na zbudowanie trójczłonowych, 100-metrowych pociągów do IV kwartału 2019 roku. W momencie wejścia w życie grudniowego rozkładu jazdy pociągi pojadą już z pasażerami. Zamówienie dodatkowe będzie realizowane w ramach umowy, jaką Koleje Austriacką podpisały z Bombardierem z końcem 2016 roku. Kontrakt ramowy obejmuje aż 300 pociągów Talent.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony