Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie kupią 189 wagonów Viaggio od Siemensa

Michał Szymajda 26.07.2018 3,9k

Koleje Austriackie kupią 189 wagonów Viaggio od Siemensa
Fot. ÖBB
Koleje Austriackie wybrały Siemensa jako dostawcę nowej floty wagonów do przewozów międzymiastowych i międzynarodowych, dziennych i nocnych.
Siemens zbuduje dla ÖBB osiem dziewięciowagonowych zespołów bez własnego napędu dla obsługi pociągów dziennych oraz trzynaście zespołów przeznaczonych do kursowania w nocy o takiej samej długości.

Wagony do obsługi relacji w ciągu dnia potrzebne są Kolejom Austriackim do prowadzenia pociągów do i z Włoch, w związku z nowymi regulacjami dotyczącymi zabezpieczenia przeciwpożarowego i jazdy w tunelach, które zacznie obowiązywać od 2021. Z kolei zespoły wagonów dla pociągów nocnych częściowo zastąpią flotę jeżdżącą w ramach sieci połączeń Nightjet, a częściowo ją wzmocnią. W tym miejscu należy przypomnieć, że ÖBB realizuje nocne połączenia także w Niemczech, na podstawie wygranego w 2016 roku przetargu.

Siemens dostarczy Kolejom Austriackim wagony ze znanej i sprawdzonej platformy Viaggio, która znana jest z pociągów RailJet. Zaproponowano wagony stalowe, nieco cięższe od tych, które proponował Austriakom Bombardier (miały być aluminiowe). Ostatnio zestawy złożone z wagonów z platformy Viaggio zdecydowali się kupić także Czesi. 50 sztuk zostanie wyprodukowanych we współpracy z czeską Škodą. 

Koleje Austriackie w ostatnich miesiącach zdecydowały się na sprzedaż, za bardzo korzystną cenę, wagonów używanych przystosowanych do kursowania z prędkością 200 km/h. Kupili je Czesi.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony