Partnerzy serwisu:

Kolejarze z Kolei Mazowieckich nagrali piosenkę dla WOŚP

Jakub Madrjas 29.01.2022 8,7k

Pracownicy Kolei Mazowieckich postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w artystyczny sposób. Przy wsparciu pracodawcy nagrali specjalną piosenkę i teledysk, który można już zobaczyć w internecie. - Jesteśmy grupą pracowników Kolei Mazowieckich, którzy nie tylko mają pociąg do kolei, ale również do pomagania i muzyki. Wynikiem połączenia naszych pasji jest finałowa piosenka dla WOŚP. Każdy z nas ma inne umiejętności, dzięki czemu stanowimy zgrany zespół - mówią "Rynkowi Kolejowemu".
Kiedy pytamy, kto wpadł na pomysł nagrania teledysku odpowiadają, ze był on wspólny. - Każdy dał od siebie „cegiełkę”. Chcieliśmy pokazać w inny, niecodzienny sposób, że Koleje Mazowieckie grają z WOŚP i wspierają działania Jurka Owsiaka. Z WOŚP najbardziej kojarzą nam się rockowe brzmienia, dlatego stwierdziliśmy, że piosenka musi mieć taki klimat. Nie ukrywam, że jest nam on bliski, dlatego z możemy razem grać i tworzyć muzykę. Tekst napisała Daria Uchman. Natomiast ja jestem twórca melodii. Po nagraniu wersji gitarowej, Michał Zalewski dograł perkusję i tak powstało nowe brzmienie utworu – mówi  Paweł Cielniak, który na co dzień jest kontrolerem ds. taboru (wcześniej był maszynistą KM), w wolnym czasie komponuje utwory i gra na gitarach: basowej i elektro-akustycznej.

Co ciekawe, jego autorskie melodie zostały wykorzystane do filmów z cyklu „Za pulpitem maszynisty”, które są dostępne na profilu Kolei Mazowieckich na Youtube. - Michał Zalewski, kierownik pociągu KM, jak tylko znajdzie wolną chwilę, to wykorzystuje ją na tworzenie muzyki z gatunku hip hop, rnb, pop w swoim domowym studiu muzycznym. Ukończył szkołę związaną z realizacją dźwięku, a także szkołę muzyczną, gdzie uczył się grać na pianinie oraz perkusji. Jak widać nie miał wyjścia i został naszym kolejowym perkusistą. Razem z Pawłem jest odpowiedzialny za obróbkę utworu. Michał Szymkiewicz, kierownik pociągu KM, z wykształcenia jest śpiewakiem operowym. Jego artystyczna dusza jest pełna jazzowych brzmień. W zespole śpiewa, a także gra na klawiszach. Dzięki niemu rodzą się nowe pomysły, a także niecodzienne fuzje artystyczne. Natomiast mnie mogą Państwo kojarzyć z social mediów KM, ponieważ jestem administratorem profili społecznościowych Spółki. W zespole zajmuję się pisaniem tekstów i śpiewaniem. Nie ukrywam, że wcześniej miałam do czynienia ze śpiewaniem i pisaniem krótkich utworów limerycznych – dodaje Daria Uchman.

- Piosenka dla WOŚP była spontaniczną inicjatywą. W tamtym roku nagraliśmy pierwszy utwór, który powstał w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piosenka była wykonana w okrojonym składzie (bez perkusji). W tym roku ze względu na jubileuszowy Finał zdecydowaliśmy się na zrobienie większego kroku i stanęliśmy przed prawdziwym wyzwaniem. Naszą piosenkę nagrywaliśmy głównie w wolnym czasie. Natomiast teledysk powstał w studiu nagraniowym, które zostało sfinansowane przez Spółkę KM - dodaje Michał Szymkiewicz, kierownik pociągu w Kolejach Mazowieckich.

- Nagranie piosenki trwało kilka dni. Najpierw nagraliśmy parę wersji piosenki w domowym studiu nagraniowym. Były to różne brzmienia. Wszystkie łączyło jedno – były alternatywą rocka. Obróbka ścieżki dźwiękowej zajęła nam kilka godzin. Piosenka była już gotowa na początku stycznia. Po nagraniu wersji mp3, zmontowaliśmy teledysk, w którym (poza nami) można zobaczyć: kierowniczki pociągu, maszynistkę, a także kasjerkę biletową – podsumowuje Michał Zalewski, kierownik pociągu KM.

To kolejny oryginalny pomysł na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez kolejarzy, ale nie jedyny. Na Allegro wciąż dostępne są aukcje Kolei Mazowieckich, SKPL czy SKM Warszawa, WOŚP zagra też. m. in. w pociągach Polregio na Pomorzu Zachodnim i w Kolejach Dolnośląskich.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony