Partnerzy serwisu:

PLK: Przejezdna większość linii woj. śląskiego i dolnośląskiego [aktualizacja]

inf. prasowa PKP PLK 11.03.2019 5,4k

PLK: Przejezdna większość linii  woj. śląskiego i dolnośląskiego [aktualizacja]
zdjęcie ilustracyjnefot. PKP PLK
Kilkadziesiąt osób i kilkanaście pojazdów technicznych przywraca ruch kolejowy na południu Polski. Służby techniczne PLK usunęły powalone drzewa i udrożniły tory ruch na odcinkach Pruchna – Zebrzydowice, Czechowice Południowe – Bielsko-Biała, Katowice Ligota – Mąkołowiec oraz Strzebiń – Boronów. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.
W województwie śląskim przy usuwaniu powalonych drzew i naprawie uszkodzonej sieci trakcyjnej pracuje sześć pociągów sieciowych, drezyny awaryjne oraz pilarze wraz ze strażakami. Dwa pociągi sieciowe pracują na odcinku Tychy – Kobiór. Usuwane są powalone konary z torów na odcinkach Sól – Zwardoń, Katowice Ligota – Mikołów Jamna, Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko czy Pszczyna – Radostowice.

Jednocześnie o godzinie 4:15 służby techniczne PKP PLK zakończyły naprawę i wznowiły ruch po drugim torze na odcinku Nasielsk – Świercze. Przywrócono rozkładową jazdę pociągów na trasie z Warszawy do Gdańska i Olsztyna. Sytuacja na linii po wczorajszych wielogodzinnych opóźnieniach stabilizuje się.

Aktualizacja godz. 11:30

Jak poinformowała PKP PLK, na terenie Dolnego Śląska pociągi sieciowe pracują nad udrożnieniem szlaków Bystrzyca Kłodzka - Międzylesie oraz Lubań Śląski – Gierałtów Wykroty. W obu lokalizacjach przerwy w ruchu zostały spowodowane drzewami, które pod wpływem silnych wiatrów opadły na tory. Obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Na terenie województwa opolskiego przejezdne są wszystkie szlaki kolejowe.

Na Śląsku służby techniczne PLK udrożniły dwa kolejne szlaki Pyskowice – Paczyna i Paczyna – Toszek. Przejezdna jest już trasa od Katowic Ligoty do Mikołowa Jamnej, od Leszczyn do Rybnika i od Pszczyny do Radostowic. Udrożniono także odcinek Sosnowiec Maczki – Sosnowiec Kazimierz. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.

W województwie śląskim przy usuwaniu powalonych drzew i naprawie uszkodzonej sieci trakcyjnej nadal pracują pociągi sieciowe, drezyny awaryjne, pilarze i monterzy. Pociągi sieciowe pracują na odcinku Tychy – Kobiór i Kobiór - Pszczyna. Usuwane są powalone konary z torów w Beskidach. Od Chybia do Wisły Głębce kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Intensywne prace przy usuwaniu skutków nocnej wichury prowadzone są też na odcinkach Węgierska Górka – Milówka, Sól – Zwardoń, Tychy – Łaziska Średnie, Bieniowiec – Pierściec, Szczygłowice – Leszczyny.

W skali kraju z 1880 pociągów, które dojechały już do końca trasy, 19 proc. było opóźnionych (przeszło 350). Odwołano już 44 pociągi. Punktualność pociągów w trasie wynosi 71 proc. 

Aktualizacja godz. 16:00

PKP PLK informuje, że na terenie województwa śląskiego służby techniczne usunęły setki drzew. Pociągi mogą jechać m.in. z Katowic do Pszczyny. Udrożnione są szlaki: Kuźnia Raciborska – Turze, Tychy – Łaziska Średnie oraz Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów. Intensywne prace wciąż trwają na odcinku Węgierska Górka – Milówka, Sól – Zwardoń, Szczygłowice – Leszczyny, Bieniowiec – Pierściec. Usuwane są konary z torów między Goleszowem a Skoczowem i Wisłą Uzdrowisko oraz Wisłą Głębce.

Na Dolnym Śląsku pracują zespoły techniczne na szlakach Bystrzyca Kłodzka – Domaszków – Międzylesie oraz Lubań Śląski – Gierałtów Wykroty. Obowiązuje tam zastępcza komunikacja autobusowa.

Aktualizacja godz. 18:30


Jak informuje PKP PLK, pozostały trzy lokalizacje do przywrócenia ruchu: Sól – Zwardoń; Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce oraz na Dolnym Śląsku odcinek Bystrzyca Kłodzka – Domaszków - Międzylesie.

Na terenie województwa śląskiego

Prace prowadzone są jeszcze na odcinku Sól - Zwardoń (linia 139 Katowice - Zwardoń). Od Żywca do Zwardonia kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni bez problemów dojadą też z Katowic do Wisły Uzdrowisko (linia kolejowa 191). Ostatnie prace trwają jeszcze na odcinku Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce i tam funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku Tychy – Pszczyna (linia 139) ruch odbywa się po jednym torze. Zakończenie prac na drugim torze i przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów planowane jest w godzinach porannych.

Na Dolnym Śląsku po usunięciu powalonych drzew i naprawieniu sieci trakcyjnej, o godz. 16.45 otwarty został szlak Lubań Śląski – Gierałtów Wykroty, na trasie z Węglińca do Jeleniej Góry.

Nadal zamknięty jest w Kotlinie Kłodzkiej szlak Bystrzyca Kłodzka – Domaszków - Międzylesie. Nad udrożnieniem tego szlaku pracuje zespół pociągu sieciowego z Wrocławia. Po usunięciu drzew naprawiana jest uszkodzona sieć trakcyjna. Prognoza udrożnienia szlaku od Bystrzycy do Domaszkowa – do godz. 19:00, natomiast od Domaszkowa do Międzylesia jutro w godzinach wieczornych. Na odcinku Bystrzyca Kłodzka - Międzylesie wprowadzona jest zastępca komunikacja autobusowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony