Partnerzy serwisu:

Kolejarze pomagają w walce z koronawirusem. Wars dostarcza obiady do szpitala

Jakub Madrjas 19.03.2020 365

Kolejarze pomagają w walce z koronawirusem. Wars dostarcza obiady do szpitala
Kantyna Wars w poprzedniej lokalizacji - zdjęcie archiwalneFot. Wars0507
Spółka Wars rozpoczęła dostarczanie obiadów dla warszawskiego Szpitala Szaserów. Kolejarze nie zapominają też o osobach zmuszonych do odbycia kwarantanny z powodu podejrzenia choroby COVID-19.
– Wars będzie wspierać tych, którzy pomagają teraz najbardziej. Od dzisiaj będziemy dostarczać obiady dla lekarzy i pielęgniarek z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów (Szpital Szaserów). Pomagamy jak możemy – poinformowała spółka. Jak mówi “Rynkowi Kolejowemu” Edyta Płuciennik-Skalska z Warsu, pierwsze dostawy właśnie się odbyły – szpital poprosił o 45 posiłków. – Z inicjatywy kucharzy podzieliliśmy je na obiady wegetariańskie i mięsne – tłumaczy przedstawicielka Warsu. Posiłki przygotowała kantyna zlokalizowana stosunkowo blisko szpitala, bo w budynku Instytutu Kolejnictwa.

To nie jedyna inicjatywa pomocy w walce z wirusem SARS-CoV-2 na kolei. W piątek Fundacja Grupy PKP zaapelowała do kolejarzy o pomoc pracownikom, którzy znaleźli się na 14-dniowej kwarantannie domowej. Zgłosiło się już 18 osób. – Jesteśmy wdzięczni, że mimo trudnej sytuacji, jaka panuje w Polsce, są pracownicy, którzy nie są obojętni i wyrażają chęć bezinteresownej pomocy. Przez ostatnie trzy dni zgłosiło się do nas 18 osób z całej Polski, które chcą działać i dystrybuować paczki z artykułami pierwszej potrzeby najbardziej potrzebującym. Nasz apel rozszerzamy o kolejne spółki kolejowe z Grupy PKP. Wolontariuszy wciąż przybywa – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu w Fundacji Grupy PKP.

Do zadań wolontariuszy będzie należało dostarczenie paczek przygotowanych przez pracowników Fundacji Grupy PKP. Żaden z pracowników i wolontariuszy nie będzie miał kontaktu bezpośredniego z osobą przebywającą na kwarantannie domowej. Paczka z artykułami pierwszej potrzeby będzie pozostawiona przed drzwiami. Wolontariusz ma jedynie kontakt telefoniczny z osobą, której dostarcza pakunek. Wolontariusz będzie pouczony i przeszkolony z zasad zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności – zapewnia Fundacja.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport