Partnerzy serwisu:

Kolejarze dziękują wolontariuszom za pomoc udzielaną uchodźcom

inf. pra 11.05.2022 551

Kolejarze dziękują wolontariuszom za pomoc udzielaną uchodźcom
fot. PKP IC
9 maja odbyło się spotkanie, podczas którego członkowie zarządu PKP SA i PKP Intercity podziękowali organizacjom studenckim, które pomagały kolejarzom podczas wzmożonego ruchu pasażerskiego związanego z wojną w Ukrainie. Od 27 lutego do końca marca około 400 wolontariuszy udzielało uchodźcom informacji na dworcach w Warszawie i Krakowie.
Jak czytamy w komunikacie spółek, najwięcej uchodźców przybyło do Warszawy oraz Krakowa i to na dworcach w tych miastach wsparcia kolejarzom udzieliły organizacje studenckie. W pomoc zaangażowali się wolontariusze z Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Stowarzyszenia „Dla Polski” oraz Stowarzyszenia Studentów RP. W zapewnienie wolontariuszy włączyła się także Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem działająca przy Przewodniczącym Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego przy Kancelarii Rady Ministrów.

– Od początku wybuchu wojny w Ukrainie i wzmożonym napływie uchodźców mogliśmy liczyć na wsparcie organizacji studenckich. To niesamowite ilu młodych ludzi było chętnych do niesienia natychmiastowej i bezinteresownej pomocy – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP SA.

– Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy razem z naszymi pracownikami pomagali obywatelom Ukrainy: udzielali informacji dotyczących podróży pociągami, kierowali do punktów pomocowych zlokalizowanych na terenie dworców, a także rozwiązywali bieżące problemy podróżnych – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Wsparcie na dworcach kolejowych zapewniały także urzędy wojewódzkie oraz władze miast. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zapewnić obywatelom Ukrainy sprawne przemieszczanie się po kraju oraz dostęp do informacji – podsumowują spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony