Partnerzy serwisu:

Koleją na majówkę do Sandomierza

inf. pras. oprac. jm 23.04.2019 73

arrow
arrow
Koleją na majówkę do Sandomierza
fot. PKP PLK
Koleją na majówkę do Sandomierza
Koleją na majówkę do Sandomierza
27 kwietnia, po raz pierwszy w tym roku w trasę wyjedzie pociąg z Kielc do Sandomierza i będzie kursował do 5 maja. Do weekendowego rozkładu jazdy to połączenie powróci 20 czerwca, a od 29 czerwca będzie kursował też pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój. 
Jak informuje Urząd Marszałkowski, wakacyjne kursy do Sandomierza realizowane będą, tak jak w latach poprzednich, od 20 czerwca do 29 września, w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo 21 czerwca oraz 15 i 16 sierpnia. Pociąg do Sandomierza w okresie weekendu majowego będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7.18, na miejsce dotrze o 10.25. Natomiast wyjazd z Sandomierza zaplanowano o godz. 17.17 z dojazdem do Kielc na godzinę 20.07. Zaznaczyć należy, że od czerwca godziny kursowania w/w pociągu mogą ulec nieznacznym zmianom wynikającym ze zmienianej cyklicznie organizacji ruchu pociągów na sieci kolejowej, która zostanie zatwierdzona przez PKP PLK do dnia 30.04.2019 r., ale będą to zmiany tylko kilkuminutowe. Cena biletu na pociąg relacji Kielce – Sandomierz wynosi 15,80 zł.

Z kolei pociągi do Buska-Zdroju wystartują 29 czerwca i będą kursować w każdą sobotę i niedzielę do 1 września. Odjazd pociągu z Kielc do Buska zaplanowano na godzinę 11.03 i 19.29, z Buska do Kielc o 11.59 i 20.26. Pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój będzie zatrzymywał się na przystankach i stacjach pośrednich: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny oraz dodatkowo od tego roku na stacji Kije. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 6,60 zł.

Do obsługi sezonowych połączeń skierowane zostaną nowoczesne pociągi z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów. Dodatkowo dla dzieci przewidziane są różne rozrywki, które będą uprzyjemniać podróż. – Naprzeciw oczekiwaniom podróżnych wyszli także włodarze zarówno Sandomierza, jak też Buska – Zdroju. Z peronów będzie darmowy przejazd do centrów miast – poinformował członek zarządu województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek.

Na razie połączenia na tych trasach możliwe są jedynie w wakacyjne weekendy. Przywrócenie regularnych połączeń na tych trasach może nastąpić dopiero po przeprowadzeniu przez zarządcę infrastruktury PKP PLK niezbędnych modernizacji na linii kolejowej nr 25 w kierunku Sandomierza, a także na linii kolejowej nr 73 w kierunku Buska-Zdroju, które zapewnią odpowiedni standard i bezpieczeństwo dla podróżnych – stwierdza Urząd Marszałkowski.

– Samorząd Województwa czyni starania, aby na stałe przywrócić kursowanie tych pociągów z Kielc do Sandomierza i Buska-Zdroju. To jest ogromne wyzwanie i mam nadzieję, że sprostamy temu zadaniu – powiedział Marek Jońca, członek zarządu województwa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony