Partnerzy serwisu:

Przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia

inf. pras. 16.02.2019 1,9k

arrow
arrow
Przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia
Fot. PKP PLK
Przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia
Przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia
Przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia
Podróżni korzystają już z nowego, wyższego peronu na przystanku Morąg Kolonia. Rozpoczęła się przebudowa stacji Morąg. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych za ok. 4 mln zł ze środków budżetowych dostosowuje perony do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i zwiększa komfort obsługi.
PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały peron na przystanku Morąg Kolonia. Zmodernizowany obiekt jest wyższy i wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, co umożliwia podróżnym wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. Dostęp na peron dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się umożliwia wybudowana pochylnia. Lepszą obsługę zapewniają ławki, wiata, gabloty informacyjne oraz czytelne oznakowanie. Na peronie zamontowano monitoring i nowe oświetlenie, dzięki czemu podniósł się poziom bezpieczeństwa. Cyklistów ucieszą zamontowane w pobliżu przystanku stojaki rowerowe.

Wygodniej także na stacji Morąg

Lepszy poziom obsługi pasażerów będzie także na stacji Morąg. Wykonawca rozpoczął już prace i demontuje starą konstrukcję jednego z dwóch peronów. Jednocześnie prowadzi roboty gruntowe przed budową nowego obiektu. Przygotowywane są fundamenty pod nową konstrukcję.

Morąg to ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Pociągi jadą tędy do Trójmiasta. Dzięki inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów – skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Będzie nowe nagłośnienie. Przebudowane przejście w poziomie szyn, umożliwi wygodne i bezpieczne dojścia na perony. Nowe pochylnie ułatwią poruszanie się osobom o ograniczonej mobilności. Będą też ścieżki dotykowe, ze specjalną wypukłą fakturą, dla osób niedowidzących. Na stacji będą mogły zatrzymywać się dłuższe składy, gdyż perony zostaną rozbudowane do 300 m.

Prace wykonuje MCB Centrum Budowlane z Morąga. Inwestycja jest zaplanowana do zakończenia w połowie 2019 roku. Wartość wszystkich prac ze środków budżetowych to ok. 3,7 mln zł.

Komfortowo także na innych stacjach i przystankach

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko–mazurskim i w Polsce. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ok. 650 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w województwie warmińsko–mazurskim podróżni korzystają z pierwszych przebudowanych peronów m.in. w Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Olsztynie Zachodnim i z zupełnie nowego Olsztyn Dajtki. Kolejne są przebudowywane m.in. w Nidzicy, Piszu, Olsztynku, Rucianem-Nidzie. Powstaną także dwa nowe przystanki o roboczych nazwach Pisz Wschód i Olsztyn Śródmieście

Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą ok. 2 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony