Partnerzy serwisu:

Kolej uczci pamięć o Powstaniu Warszawskim

Jakub Madrjas 01.08.2019 176

Kolej uczci pamięć o Powstaniu Warszawskim
Grafika zaprezentowana przez PKP SArys. PKP SA
Jak co roku, kolejarze włączają się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
Prezes PKP Cargo poinformował o "podjęciu decyzji aby dziś o godz. 17 maszyniści wszystkich czynnych lokomotyw, stojących na szlakach lub w zakładach, dali sygnały dźwiękowe, czcząc pamięć uczestników Powstania Warszawskiego". Podobnie postąpią Przewozy Regionalne.

To nie pierwsza taka inicjatywa. Już od ubiegłego roku sygnał „baczność” o 17 nadają maszyniści PKP Intercity. Praktyka stosowana jest od lat w Kolejach Mazowieckich oraz od początku istnienia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z kolei warszawska SKM bierze udział w szerokich obchodach rocznicy powstania w całej stołecznej komunikacji, decyzję w sprawie sygnału "baczność" o godzinie "W" pozostawiając maszynistom.

Koleje Mazowieckie poinformowały również, że uczestniczący w obchodach 75. rocznicy Powstania Warszawskiego: wolontariusze i harcerze uprawnieni są do nieodpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawa oraz pociągami KM w granicach 1. i 2. strefy biletowej. W godz. 14-20 wzajemnie honorowane będą bilety ZTM i KM we wszystkich środkach komunikacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony