Partnerzy serwisu:

Kolejowe imprezy na WOŚP 2017

Martyn Janduła 13.01.2017 845

Kolejowe imprezy na WOŚP 2017
Kolejowe imprezy na WOŚP 2017mat. Koleje Śląskie
We wspólnym graniu na rzecz dzieci i seniorów przy boku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło w tym roku zabraknąć także branży kolejowej. Również w tym roku na licytacji pojawią się liczne niespodzianki, które z reguły są dla pasażerów niedostępne na co dzień, a w podróż wyjadą specjalne „orkiestrowe pociągi”. Wszystko w imię ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy w Polsce i na całym świecie. Przyjrzyjmy się zatem, co wyjątkowego będzie się dziać w tych najbliższych dniach.
Pociągiem do Cisówki

Podczas Wielkiego Finału WOŚP z Czeremchy do Cisówki odjedzie specjalny pociąg orkiestrowy. Wyruszy on 15 stycznia o 8:45. W podróż pasażerów zabierze nowoczesny szynobus SA133, który przejedzie przez środek Zalewu Siemianówka. – Po drodze zatrzymamy się w Hajnówce, Gnilcu, Narewce i Siemianówce, zapewniając tym samym czas na zrobienie kilku pięknych zdjęć – zapewniają organizatorzy.

Krótkie postoje podczas powrotu zapewnią także możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu mieszkańcom tych miejscowości. Powrót do Czeremchy zaplanowano na 12:40. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki wsparciu powiatu hajnowskiego, gminy Hajnówka, gminy Czeremcha, gminy Narewka i miasta Hajnówka. Aby móc wsiąść do orkiestrowego pociągu, trzeba będzie przy wejściu wrzucić do puszki WOŚP minimum 40 zł. Dzieci do 11 lat mają zagwarantowaną przejażdżkę za darmo. Cały dochód z biletów trafi w ręce Owsiaka.

Jak zapewniają organizatorzy, dogodny dojazd do Czeremchy zapewnią Przewozy Regionalne – przyjeżdżające zarówno z kierunku Białegostoku jak i Warszawy. Mieszkańcy zainteresowani przejazdem pociągiem orkiestrowym, będą mogli skorzystać z porannego połączenia REGIO 10520 relacji Białystok (odj. 6:43) – Bielsk Podlaski (odj. 7:39) – Czeremcha (przyj. 8:18). Powrót po zakończonej imprezie możliwy będzie pociągiem REGIO 10531 odjeżdżającym z Czeremchy o godzinie 15:25, z przyjazdem do Bielska Podlaskiego na godzinę 16:03 oraz Białegostoku na 17:07. Przejazd pociągami 10520 i 10527 możliwy wyłącznie na podstawie ważnego biletu kolejowego.

Aby umożliwić zainteresowanym osobom przejazd, organizator prosi o wcześniejszą rezerwację miejsca poprzez formularz na stronie internetowej do której odsyłamy. Każdy kto wyśle zgłoszenie, dostanie potwierdzenie na adres mailowy.


Siemianówka, Fot. Bartłomiej Ługwoj

Przejażdżka w kabinie maszynisty

Dla tych, którzy marzą o przejażdżce w kabinie maszynisty, naprzeciw wyszła Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Przewoźnik już po raz czwarty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Spółka wystawiła na licytacje wyjątkowe przedmioty i atrakcje. To przejazd w kabinie maszynisty, możliwość zwiedzania zaplecza technicznego, zestaw kolejarza z czapką, chorągiewką i gwizdkiem ŁKA, pakiet albumów o kolejnictwie oraz wyjątkowa tablica kierunkowa z nazwą pociągu Powidoki i podpisami aktorów.

Do udziału w wyjątkowej licytacji zaprasza Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego. Dodatkowo podczas 25 finału WOŚP, który odbędzie się już 15 stycznia, wolontariusze będą mogli bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na podstawie identyfikatora.


Fot. ŁKA

Limitowane gadżety

W akcję WOŚP włącza się także PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, która przekazała na licytację limitowany plecak pełen gadżetów. W skład zestawu wchodzą plecak z logo PKP SKM, kalendarz książkowy na 2017 rok, kubek, t-shirt, podkładka pod mysz, parasolka oraz zapach do samochodu w kształcie pociągu z rodziny Impuls. Wszystkie gadżety z logo przewoźnika.

Na Dolnym Śląsku nazwij po swojemu pociąg

Również Koleje Dolnośląskie ofiarowały na licytację przejażdżkę w kabinie maszynisty na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Przewoźnik zachęca, że to niezapomniana przygoda, która ucieszy nie tylko miłośników kolei a może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby. Ponadto do wylicytowania są też lokalne, pochodzące z Legnicy i Lubania, zestawy kolejowych gadżetów.

Koleje Dolnośląskie zagwarantowały także wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia prawo do nieodpłatnych przejazdów wszystkimi pociągami KD na terenie Polski za wyjątkiem połączenia „Pociąg do Kultury” Wrocław – Berlin – Wrocław. Dokumentem uprawniającym do przejazdu jest ważny identyfikator 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku przewoźnik dokłada do puli licytacji prawo do nadania nazwy pojazdowi typu SA135. – Czy ktoś z państwa marzył kiedykolwiek o tym, by wybrać „imię” dla pociągu, imię, które będzie widoczne na pojeździe? Koleje Dolnośląskie to marzenie mogą spełnić. To może być prezent dla bliskiej osoby, bądź reklama dla państwa firmy – przekonuje przewoźnik. Nazwa będzie widoczna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu a prawo jej nadania obejmuje okres pomiędzy 6 lutego 2017 a 10 stycznia 2018 roku.

Ciuchcia tylko raz w roku

Tylko raz w roku – właśnie z okazji WOŚP – w swój specjalny zimowy kurs wyrusza kolejka wąskotorowa do Rosnowa. Właśnie 15 stycznia 2017 r. Koszalińska Kolej Wąskotorowa dołącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaprasza do udziału w specjalnym kursie wąskotorówki na trasie Koszalin – Rosnowo – Koszalin.

Zamiast biletu, podróżni będą musieli wrzucić datek do przygotowanych w tym celu puszek wolontariuszy WOŚP. Pociąg wyrusza w niedzielę o godz. 11.00 ze stacji wąskotorowej w Koszalinie przy ul. Kolejowa 4. W Rosnowie przewidziano zabawę na plaży. Powrót do Koszalina zaplanowano o godz. 14.45. – To jedyna okazja aby przejechać się ciuchcią w okresie zimowym – podkreśla Andrzej Kisiel, organizator.

Bicie rekordu w Kolejach Małopolskich

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na przejazd najbardziej nowoczesnym pociągiem Kolei Małopolskich. Wyprodukowany w Nowym Sączu Impuls na co dzień jeździ na trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów. Specjalny skład pojedzie jednak 15 stycznia z Krakowa do Jasła i Gorlic.

Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na żywo zagrają Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS, Voda. Oprócz występów, przewoźnik zaplanował moc atrakcji. Jedną z nich będzie pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków – Tarnów oraz Tarnów – Kraków.

Organizator zapewnia także, że będzie to pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich na trasie do Jasła, Biecza i Gorlic, najnowszym i najdłuższym małopolskim składem Impuls z nowosądeckiego Newagu. – Takiego składu ta część Małopolski i Podkarpacia jeszcze nie widziała – przyznaje przewoźnik. Co więcej, pojawi się również próba pobicia rekordu czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa.

Według rozkładu pociąg pokona tę trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami 46 minut. Nie zabraknie również niespodzianek i dodatkowych atrakcji w Jaśle, Bieczu i Gorlicach. Jak przyłączyć się do akcji? To bardzo proste, wystarczy przyjść na dowolnej stacji, na której zatrzyma się specjalny pociąg wsiąść do niego i wrzucić datek do puszki WOŚP. Trasa: Kraków Główny – Tarnów – Gorlice Zagórzany – Biecz – Jasło – Biecz – Gorlice Zagórzany – Gorlice – Gorlice Zagórzany – Tarnów – Kraków Główny.


Fot. Michał Wojtaszek, SMK Kraków

Darmowe przejazdy w KM, KŚ i Arrivie

Trochę skromniej finał świętować będą Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie i Arriva. Tego dnia przewoźnicy wprowadzili wyłącznie nieodpłatne przejazdy wszystkimi pociągami dla kwestujących wolontariuszy 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponadto wolontariusze wspomagający organizację i przebieg 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 13-16 stycznia 2017 r. mogą podróżować nieodpłatnie pociągami KM w obszarze 1 strefy biletowej ZTM w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD. Koleje Śląskie informują zaś, że wybór konkretnych pociągów będzie zależeć od wolontariuszy, ale z pewnością duże szanse na ich spotkanie będą mieli pasażerowie linii Częstochowa – Gliwice.

Kawałek szyny na pamiątkę


W tym roku WOŚP wsparła również Pomorska Kolej Metropolitalna, wystawiając na charytatywną aukcję jeden z ostatnich zachowanych fragmentów oryginalnej szyny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest to wyprodukowana w limitowanym nakładzie 30 szt. pamiątkowa statuetka z fragmentem oryginalnej szyny PKM na granitowej płycie z okolicznościową tabliczką, którą przy okazji inauguracji linii w 2015 roku z rąk marszałka województwa pomorskiego otrzymały osoby najbardziej zaangażowane w realizację tego historycznego projektu.

Przeznaczona na licytację WOŚP statuetka jest jednym z kilku ostatnich egzemplarzy w zbiorach PKM, jako pamiątki po zrealizowanej w 2015 r. inwestycji. Jak podkreśla spółka, dla kolekcjonerów i miłośników kolei jest to więc jedyna okazja, aby posiadać w swoich zbiorach fragment oryginalnej szyny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.


mat. PKM

Wyślij życzenia walentynkowe

Z myślą o szczytnym celu Koleje Wielkopolskie ponownie chcą dać wyjątkową szansę na zamieszczenie spersonalizowanych życzeń z okazji obchodzonych w lutym Walentynek na monitorach LCD zainstalowanych w pociągach spółki. Ten pomysł przyjęty został z dużym entuzjazmem już w zeszłym roku. Obecnie informacje na monitorach wyświetlane są w postaci animowanego filmu, a więc także wylicytowane życzenia będą jeszcze bardziej atrakcyjne, zapewniają KW.

– Życzenia będą wyświetlane przez cały tydzień od 13 do 19 lutego we wszystkich naszych pociągach wyposażonych w monitory – wyjaśnia przewoźnik. Zwycięzca licytacji będzie miał jedynie za zadanie przesłać na adres mailowy Kolei Wielkopolskich swoje życzenia (20-25 słów) oraz wybrane zdjęcia, bądź grafiki. Przewoźnik natomiast zajmie się przygotowaniem animacji według otrzymanych wskazówek.

Dodatkowym wkładem w zbiórkę pieniędzy na działalność Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest przekazanie dwóch wyjątkowych zestawów gadżetów firmowych z logo Kolei Wielkopolskich, które nie są dostępne w sprzedaży. W składzie znalazły się takie prezenty jak kalendarz ścienny i biurkowy na 2017 rok, lunchbox, kamizelka odblaskowa, brelok w kształcie pociągu ELF, książeczka z zagadkami dla dzieci i kredki, pendrive, długopis, podkładki korkowe pod kubek, magnes na lodówkę, chusteczki czyszczące, ściereczka do okularów oraz ogrzewacz do rąk.


Fot. Koleje Wielkopolskie

Jeżeli organizujecie kolejowe atrakcje w ramach WOŚP, to zachęcamy do nadsyłania informacji na kontakt@rynek-kolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony