Partnerzy serwisu:

Kolej Rogowska: Trzeci sezon pociągów zimowych

Roman Czubiński 08.02.2019 1,7k

Kolej Rogowska: Trzeci sezon pociągów zimowych
fot. Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
Jak co roku w ferie zimowe, Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała organizuje niedzielne przejazdy pociągami wąskotorowymi do Jeżowa. Pierwsze takie pociągi wyruszą na szlak już w najbliższą niedzielę. Dzięki współpracy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną pasażerowie wąskotorówki mogą po wycieczce wrócić pociągiem ŁKA do domu za darmo.
– Przejazdy realizowane będą ogrzewanymi wagonami z lat 50. i 60. XX w. Na pasażerów będzie czekać ognisko z bezpłatnym gorącym poczęstunkiem i dodatkowe atrakcje – zachęcają organizatorzy. W razie opadów śniegu do składu zostanie dołączony dodatkowy wagon – czynny pług odśnieżny z lat 40. ubiegłego wieku.

Ze stacji Rogów Osobowy Wąskotorowy, położonej tuż obok dworca normalnotorowego w Rogowie, pociągi odjadą o godz. 10.20, 12.30 i 14.50. Zarówno godziny odjazdów, jak i przyjazdów (odpowiednio: 11.50, 14.00 i 16.20) wyznaczono tak, by zapewnić dogodną przesiadkę na pociągi ŁKA Sprinter Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Chęć zapewnienia skomunikowania także od strony Warszawy sprawiła jednak, że w przypadku środkowego kursu bardziej dogodnym połączeniem od strony Łodzi będzie pociąg Regio. Wzorem poprzedniego roku dzięki specjalnej ofercie „Ferie z ŁKA” po otrzymaniu stempla na bilecie pociągiem spółki będzie można wrócić bezpłatnie do stacji początkowej.

Adresowane do uczniów szkół z regionu oraz ich rodzin zimowe przejazdy turystyczne po raz pierwszy uruchomiono na Kolei Rogowskiej przed dwoma laty. Szybko okazały się strzałem w dziesiątkę. Duże zainteresowanie odwiedzających skłoniło Fundację Polskich Kolei Wąskotorowych do uruchomienia trzeciej pary pociągów (w poprzednich latach rozkład jazdy przewidywał tylko dwie). Oprócz samego przejazdu zabytkowym składem w zimowej scenerii do wizyty może zachęcać możliwość zwiedzenia ogromnej kolekcji historycznych lokomotyw, wagonów i pojazdów pomocniczych na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy (pociągi zatrzymują się na niej po drodze).

Uczniowie oraz inni uprawnieni do ulg ustawowych mogą korzystać z nich przy zakupie biletów na wąskotorówkę. Należy pamiętać, że bilety na pociągi zimowe nie będą sprzedawane w rogowskiej kasie. Można je kupić tylko poprzez internetowy system sprzedaży na stronie Kolei Rogowskiej. Według dostępnych tam danych największym powodzeniem cieszą się, jak dotąd, dwie pierwsze pary pociągów w najbliższą niedzielę oraz kurs o 12.30 24 lutego – w kursach tych pozostały już tylko pojedyncze wolne miejsca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony