Partnerzy serwisu:

Kolej przygotowuje się na wypadek nowej fali uchodźców

inf. pras 06.12.2022 1,7k

Kolej przygotowuje się na wypadek nowej fali uchodźców
zdjęcie ilustracyjneFot. SKPL
Pomimo trwającego ostrzału celów cywilnych w Ukrainie przez wojsko Putina, polska kolej nie notuje obecnie zwiększonej liczby uchodźców w pociągach. Kolejarze chcą jednak mieć gotowe scenariusze na wypadek przybycia kolejnej fali uchodźców w okresie zimowym.
Jak czytamy w komunikacie UTK, z inicjatywy prezesa Urzędu odbyło się w ostatnim czasie spotkanie podsumowujące dotychczasowe doświadczenia podmiotów kolejowych w zakresie obsługi ruchu migracyjnego w związku z trwającą wojną na Ukrainie. Spotkanie było również okazją do weryfikacji przygotowania przewoźników, zarządców infrastruktury oraz dworców do przewozu zwiększonych potoków podróżnych w przypadku kolejnych fal migracyjnych.

Z danych Straży Granicznej wynika, że od wybuchu wojny w Ukrainie, na przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski odprawiono łącznie 8,097 mln osób. Natomiast w relacjach z Polski do Ukrainy odprawiono ponad 6,281 mln osób. Od pierwszych godzin konfliktu do chwili obecnej w obsługę ruchu migracyjnego zaangażowane są podmioty kolejowe. Dla osób uciekających przed wojną kolej stała się pewnym i bezpiecznym środkiem transportu. Jak wynika z przekazanych przez uczestników spotkania informacji, pomimo utrzymujących się działań zbrojnych na terytorium Ukrainy, sytuacja przewozowa jest stabilna. W ostatnich tygodniach nie są notowane wzmożone potoki pasażerów z kierunku Ukrainy.

Przedstawiciele wszystkich podmiotów uczestniczących w spotkaniu przedstawili dotychczasowe doświadczenia związane z obsługą ruchu migracyjnego, identyfikowane problemy oraz stan przygotowania do obsługi ewentualnych kolejnych fal migracyjnych. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali wszyscy pasażerscy przewoźnicy kolejowi, Polskie Koleje Państwowe S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa S.A. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei – podał Urząd Transportu Kolejowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony