Partnerzy serwisu:

Kolej Plus. Oferty w przetargu Koronowa od 40 do 116 razy wyższe od kosztorysu

Jakub Madrjas 08.07.2021 7,4k

Kolej Plus. Oferty w przetargu Koronowa od 40 do 116 razy wyższe od kosztorysu
fot. Jan Pešula, lic. CC BY-SA 2.5 wikimedia
Coraz mniejsze są szanse na to, że jakikolwiek projekt z programu Kolej Plus zostanie zrealizowany w województwie kujawsko-pomorskim. Dotąd ogłoszono jeden przetarg na opracowanie studium, w którym jednak kosztorys nijak ma się do cen zaproponowanych przez wykonawców.
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego nie złożył żadnego projektu w programie Kolej Plus. Trzy projekty złożyły samorządy niższego szczebla (Koronowo, Żnin i Chełmno), ale już w lutym pisaliśmy, że ich realizacja jest zagrożona; samorządowcy apelowali o pomoc z urzędu marszałkowskiego.

W maju przetarg na wykonanie wymaganego przez PKP PLK w drugim etapie programu studium planistyczno-prognostycznego ogłosiła Gmina Koronowo. Dziś (8 lipca) zostały otwarte oferty. Jak się okazało, mimo że zadanie obejmuje częściowo budowę nowej linii kolejowej, a zakres dokumentu jest obszerny, gmina przeznaczyła na realizację zamówienia zaledwie 20 tys złotych. Spośród czterech złożonych ofert najtańsza, którą przedstawił Metroprojojekt opiewa na 799,5 tys. złotych; przekracza zatem szacunek gminy niemal 40-krotnie. Oferta BBF kosztuje 1,16 mln zł, Infry CD - 1,8 mln zł a BPK Poznań - 2,32 mln zł (wszystkie ceny brutto).

Stawia to pod znakiem zapytania możliwość realizacji projektu - tym bardziej, że dokument trzeba złożyć do PKP PLK w październiku. Jeśli dodamy do tego, że ani Chełmno ani Żnin nie ogłosiły nawet postępowań, to może się okazać, że Kolej Plus ominie województwo w całości. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony