Partnerzy serwisu:

Kolej Plus na Opolszczyźnie. Jest przetarg na studium

Jakub Madrjas 13.07.2021 2,2k

Kolej Plus na Opolszczyźnie. Jest przetarg na studium
Fot. Sludge G, Flickr
Województwo Opolskie ogłosiło przetarg na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla swojego jedynego projektu zgłoszonego do programu Kolej Plus. Czasu na opracowanie dokumentu zostało niewiele.
Województwo Opolskie zgłosiło do programu Kolej Plus tylko jeden projekt - rewitalizacji linii kolejowych nr 177 i 294 Racibórz – Racławice Śląskie. Samorząd Województwa Opolskiego jest liderem projektu, którego koszt jest szacowany na aż 375 mln złotych. Partnerzy projektu to Powiat Głubczycki, Powiat Prudnicki, Powiat Raciborski, Gmina Baborów, Gmina Głogówek, Gmina Głubczyce, Gmina Kietrz, Gmina Pietrowice Wielkie oraz Gmina Racibórz. Więcej o projekcie piszemy tutaj.

Koszt projektu jest szacowany na aż 375 mln złotych. Dlatego opolscy i śląscy samorządowcy poszukiwali wparcia na szczeblu centralnym na pokrycie wkładu własnego tego ważnego dla Opolszczyzny projektu kolejowego. Województwo Opolskie, jako lider projektu, złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie przygotowania studium. Jak informowaliśmy w kwietniu, dofinansowanie zostało przyznane - wyniesie milion złotych.

W rozpisanym przetargu samorząd zdecydował się na kryterium jakości (rozumiane jako dodatkowe doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia) o wadze 40% oraz ceny (60%). Oferty zostaną otwarte 12 sierpnia. Czasu na opracowanie dokumentu zostanie niewiele - do 15 listopada.

Według harmonogramu programu Kolej Plus, było na to 12 miesięcy, a upłynęło już siedem z nich.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony