Partnerzy serwisu:

Kolej na podróż po zdrowie i życie

inf. prasowa 02.03.2017 0

Kolej na podróż po zdrowie i życie
Rys. FG PKP
Spółki kolejowe wspólnie z Fundacją Grupy PKP włączyły się w akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych organizowaną przez Fundację DKMS. Akcja trwa dziś i jutro.
Akcja pod hasłem „Kolej na podróż po zdrowie i życie” zaplanowana została na największych dworcach kolejowych w Polsce. Wolontariusze pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Katowicach. W każdej lokalizacji za rejestrację potencjalnych Dawców będzie odpowiedzialny Koordynator Fundacji DKMS oraz przeszkoleni Wolontariusze. Akcja zaplanowana jest w dniach 2 – 3 marca w godz. 13:00 – 19:00:

  • 2 marca 2017 r. – Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Poznań Główny;
  • 3 marca 2017 r. – Kraków Główny, Gdańsk Główny, Lublin, Katowice.

Potencjalnym Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej.

Czas rejestracji jednej osoby wynosi maksymalnie 10 minut. Na wszelkie pytania dotyczące procesu rejestracji oraz metod pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych będzie odpowiadać zespół Wolontariuszy i Koordynatorów Fundacji DKMS.

Współorganizatorami wydarzenia są: PKP S.A., Fundacja Grupy PKP, PKP LHS i PKP Intercity.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony