Partnerzy serwisu:

Kolej na kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego

inf. prasowa 04.09.2017 2,4k

arrow
arrow
Kolej na kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego
Fot. PKP Intercity
Kolej na kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego
Kolej na kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego
Ruszyła akcja „Kolej na kino z legalnych źródeł”. Od wczoraj w pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry kursują specjalne wagony, w których podróżni mogą obejrzeć cenione polskie oraz zagraniczne filmy. Kolejowe kino zorganizowało PKP Intercity oraz Fundacja Legalna Kultura. Będzie ono kursowało do końca września.
Do Gdańska z Woodym Allenem, do Zakopanego z Andrzejem Chyrą

Pasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa mogą odbyć podróż w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć między innymi słynne europejskie produkcje Woody'iego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau, czy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym podczas zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać – wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. –Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom – dodaje.

Poprzez akcję chcemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców - mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura. - Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Miesiąc z legalnymi filmami

Wagony kinowe będą kursowały do końca września. Bilety na przejazd nimi można nabyć w kasach na dworcach kolejowych oraz poprzez stronę internetową www.intercity.pl Akcja ma charakter pilotażowy.

Fundacja Legalna Kultura – partner projektu - prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, dostępności legalnych źródeł kultury i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja pokazuje, że kultura to wspólnota twórców i odbiorców. Prowadzi między innymi projekty „W czerni kina”, „Kultura na widoku”, „Otwarte Drzwi Do Kultury”, warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz portal www.legalnakultura.pl, na którym znajduje się jedyna w Polsce Baza Legalnych Źródeł Kultury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony