Partnerzy serwisu:

Kolejarze z PKP Intercity świętują 20-lecie spółki sadząc drzewa i oddając krew

inf. pras 01.11.2021 2,2k

arrow
arrow
Kolejarze z PKP Intercity świętują 20-lecie spółki sadząc drzewa i oddając krew
fot. PKP ICC
Kolejarze z PKP Intercity świętują 20-lecie spółki sadząc drzewa i oddając krew
Kolejarze z PKP Intercity świętują 20-lecie spółki sadząc drzewa i oddając krew
Kolejarze z PKP Intercity świętują 20-lecie spółki sadząc drzewa i oddając krew
Pracownicy PKP Intercity z okazji 20-lecia spółki wspierają potrzebujących oraz chronią środowisko naturalne. Narodowy przewoźnik informuje, że zorganizował akcje charytatywne oraz projekt ekologiczny, w który zatrudnione w spółce osoby zaangażowały się w ramach wolontariatu.
Pracownicy PKP Intercity oddają krew

Zbiórki krwi organizowane z okazji jubileuszu istnienia spółki odbyły się w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Krakowie. W sumie we wszystkich czterech lokalizacjach 85 osób zostało zakwalifikowanych do oddania tego bezcennego leku, co przełożyło się na 38 litrów i 550 mililitrów ratującego życie płynu. Najwięcej krwi udało zebrać się w Poznaniu, gdzie 27 osób oddało 12 litrów i 150 mililitrów krwi. Dodatkowo pięciu pracowników spółki Intercity zarejestrowało się jako dawcy szpiku.

Przygotowany został również konkurs dla pracowników spółki, w którym na zwycięzców czeka nagroda zespołowa – wsparcie wybranego celu charytatywnego. Pięć drużyn, reprezentujących Zakład Północny, Południowy, Zachodni, Centralny i Centralę, stanęło do rywalizacji, w której pokonane kilometry zostaną zamienione na realne wsparcie dla potrzebujących. Metoda zbierania jest dowolna – zainteresowani mogą biegać, spacerować, pływać czy jeździć na rowerze, rolkach lub innych pojazdach napędzanych siłą własnych mięśni.

W sumie do pokonania jest 7305 km, czyli tyle, ile dni minęło od 1 września 2001 roku – kiedy powstała spółka – do 1 września 2021 roku. Zebrane kilometry przełożą się na dokładnie tyle samo złotówek, które przewoźnik przekaże na cel charytatywny wybrany przez zwycięską drużynę. Pracownicy śledzą postęp w intranecie, gdzie pojawił się specjalny licznik wskazujący, ile kilometrów udało się już wspólnie pokonać - podaje przewoźnik.

PKP Intercity obsadzi 4 hektary lasu

Współpracując z Lasami Państwowymi, w ramach wolontariatu pracowniczego i edukacji ekologicznej, kolejarze posadzą drzewa w 4 nadleśnictwach: Rytel, Jabłonna, Konstantynowo i Kolbuszowa. Pracownicy PKP Intercity obsadzą łącznie 4 hektary lasu, a cała akcja potrwa do 4 listopada.

Akcja sadzenia lasu ma charakter nie tylko ekologiczny, lecz także edukacyjny. Pracownicy biorący udział w takiej akcji najpierw dowiedzą się od leśnika, na czym polega sadzenie drzew oraz jak ważną rolę dla środowiska spełniają lasy. Następnie każdy uczestnik otrzyma niezbędne narzędzia i zasadzi wyznaczony fragment powierzchni przeznaczonej do zalesienia.

Rozwój terenów leśnych ma duże znacznie dla ochrony klimatu i powietrza. Jedno drzewo pochłania rocznie 6-7 kg, CO2, a jeden hektar lasu równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów. Takie działania mają wpływ na powiększanie się terenów leśnych w Polsce - podkreśla przewoźnik.

- Jestem dumny, że pracownicy PKP Intercity tak chętnie zaangażowali się w akcje mające na celu ochronę środowiska i pomoc najbardziej potrzebującym. Spodziewaliśmy się sporego zainteresowania, ale ich zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że zachęciliśmy kolejnych pracowników do niesienia bezinteresownej pomocy – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie. PKP Intercity podkreśla, że chce być pierwszym polskim przewoźnikiem, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Kolej charakteryzuje się ponad 3 razy mniejszą emisją dwutlenku węgla niż transport drogowy i ponad 8 razy mniejszą emisją niż lotniczy, co czyni ją najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony