Partnerzy serwisu:

Kolej chce pomóc w walce z koronawirusem. Pociągi wyjadą z polskich hubów

Michał Szymajda 27.01.2020 3,7k

Kolej chce pomóc w walce z koronawirusem. Pociągi wyjadą z polskich hubów
Fot. Port Gdańsk
Dwie duże firmy logistyczne, zajmujące się transportem kolejowym z Polski do Chin, postanowiły pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się w Chinach koronawirusem, który stał się tam przyczyną śmierci 80 osób.
Holenderska kompania logistyczna Nunner Logistics, zajmująca się na dużą skalę organizacją pociągów kontenerowych z Holandii i Niemiec do Rosji i Chin, we współpracy z chińskim operatorem kolejowym Tiedada, oferują usługę bezpłatnego transportu materiałów pomocowych dla wszelkich organizacji i instytucji, które chcą pomóc w walce z koronawirusem rozprzestrzeniającym się w Chinach. Sercem epidemii jest miasto Wuhan, obecnie zamknięte dla osób postronnych. Do tego miasta docierają raz w tygodniu pociągi kontenerowe, które organizowane są przez obie firmy.

Przedstawiciel Nunner Logistics, Erwin Cootjans, podkreśla, że firma udostępni kontenery do transportu materiałów pomocniczych potrzebnych do zwalczania dużej epidemii. Co ciekawe: transport oferowany jest z warszawskiego hubu holenderskiej spółki. Nunner posiada tu swoje centrum magazynowe w Grodzisku Mazowieckim, gdzie można ładować i rozładowywać kontenery.

Nie wiadomo na razie na jakich zasadach kontenery z pomocą humanitarną miałyby dotrzeć do Wuhan, które objęte jest kwarantanną. Do miasta nie można bowiem dojechać koleją pasażerską, nie wiadomo jak wygląda transport towarów. Sytuacja szybko się także zmienia, co może mieć znaczenie z uwagi na stosunkowo długi czas transportu kontenerów koleją, który sięga niemal dwóch tygodni. Zainteresowani transportem materiałów pomocowych mogą się kontaktować z organizatorem akcji pod mailem: charity@nunner-logistics.com.

Do 27 stycznia zarejestrowano 2700 osób, które zostały zainfekowane nowym koronawirusem, także poza granicami Chin – w Tajlandii, Japonii, Korei Południowe i kilku innych krajach Azji Południowo-Wschodniej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport