Partnerzy serwisu:

Kogut i Czarnota pozwali PKP Cargo

Jakub Madrjas 01.02.2016 540

Kogut i Czarnota pozwali PKP Cargo
Fot. Jędrzej Pilarski
PKP Cargo zostało pozwane przez byłego członka Rady Nadzorczej spółki Krzysztofa Czarnotę i związkowca Mariana Koguta. Chodzi o odwołanie tego pierwszego ze składu Rady w ubiegłym roku oraz zmiany w statucie spółki.
Spółka PKP Cargo poinformowała o trzech powództwach o stwierdzenie nieważności niektórych uchwał powziętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP Cargo, które wpłynęły do Sądu Okręgowego w Warszawie. Chodzi o zmiany w statucie spółki oraz odwołanie Krzysztofa Czarnoty z Rady Nadzorczej spółki. Powództwa wnieśli sam Czarnota oraz Marian Kogut, związkowiec z Małopolski.

Pod koniec września nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP Cargo podjęło uchwały ws. odwołania Krzysztofa Czarnoty oraz Marka Podskalnego ze składu rady nadzorczej spółki. Uzasadnieniem odwołania Marka Podskalnego oraz Krzysztofa Czarnoty ze składu rady nadzorczej była„utrata zaufania w związku z konfliktem interesów członków rady nadzorczej". Reprezentowali oni związki zawodowe w spółce. Zaufanie kluczowego udziałowca, czyli PKP SA stracili, informując związki zawodowe o planowanych podwyżkach dla zarządu spółki, z których później się wycofano.

W konsekwencji tych zdarzeń, w październiku i listopadzie zmieniono statut wielu spółek z grupy PKP, w tym PKP Cargo. Jedną z najważniejszych zmian było wprowadzenie zakazu zasiadania w radzie dla członków funkcyjnych związków zawodowych. Warto jednak pamiętać, że większość tych zmian w statucie ma zostać cofnięta, o czym pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony