Partnerzy serwisu:

Škoda wygrywa przetarg na dostawę zespołów trakcyjnych na Słowację

Michał Szymajda 18.08.2021 1,9k

Škoda wygrywa przetarg na dostawę zespołów trakcyjnych na Słowację
Fot. ZSSK
Kolejny kontrakt na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie podpisany przez ZSSK z czeską Škodą współpracującą z lokalnym producentem ŽOS Trnava.
Jak informują słowackie media, Škoda Transportation w konsorcjum ze słowacką firmą dostarczą dla regionu koszyckiego, gdzie operatorem jest państwowy ZSSK, dziewięć elektrycznych zespołów trakcyjnych. W przetargu oferta czeskiego koncernu była tańsza od tej przedstawionej przez Stadlera, a kontrola przetargu przez urząd zajmujący się konkurencją już się zakończyła bez uwag, podpisania umowy należy się więc spodziewać w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Kontrakt będzie warty 76 milionów euro, w dużej mierze będzie sfinansowany ze środków unijnych. Ponadto istnieje opcja na dostawę kolejnych 11 elektrycznych jednostek, ale Koleje Słowackie muszą najpierw znaleźć na nie fundusze.

Pojazdy mają jeździć na zelektryfikowanych liniach lokalnych na wschodzie kraju, w regionie koszyckim i preszowskim. Pojadą np. z Koszyc do Plawca, z Koszyc do Trebiszowa i do miejscowości Čierna nad Tisou. Po elektryfikacji trasy do Humennego dotrą także do tego miasta. Zostaną dostarczone w 2023 roku.

W roku 2018 ZSSK przyznały podobny kontrakt na dostawę 25 sztuk ezt dla konsorcjum Skody i ŽOS Vrutki (dostarczono na razie 18). Stadler jest natomiast bliski zdobycia kontraktu na dostawę czterech piętrowych zespołów trakcyjnych, o czym piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony