Partnerzy serwisu:

Škoda Transportation zbuduje zespoły trakcyjne dla Estonii

Michał Szymajda 29.10.2020 3,1k

Škoda Transportation zbuduje zespoły trakcyjne dla Estonii
Fot.
Škoda Transportation została wybrana jako dostawca sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Możliwa będzie dokupienie w przyszłości dziesięciu kolejnych.
Estoński państwowy operator sieci kolejowej, Elron, ogłosił właśnie, że zwycięzcą przetargu na dostawę sześciu dwusystemowych (3kV DC i 25kV AC) elektrycznych zespołów trakcyjnych została czeska Škoda. Producent ma zbudować pojazdy do końca 2024 roku. Wówczas nowym systemem napięcia zelektryfikowana będzie linia kolejowa Tallin – Tartu. Ezt mają się też poruszać pod siecią już istniejącą, z napięciem 3kV DC.

Wszystkie pojazdy będą trójczłonowe, o długości 85 metrów, z wejściami bezstopniowymi na wysokości peronów. Będą klimatyzowane i przygotowane do pracy w niskich temperaturach. Elron już teraz zapowiedział, że możliwa jest realizacja opcji zakupu kolejnych dziesięciu zespołów trakcyjnych czeskiego producenta, w miarę postępów przy elektryfikacji, która ma się zakończyć w 2028 i pozwolić na założenie sieci trakcyjnej nad 80% niewielkiej, liczącej ponad 1200 kilometrów, sieci kolejowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony