Partnerzy serwisu:

Škoda Transportation wyłącznym właścicielem fińskiego Transtechu

Michał Szymajda 22.05.2018 1,8k

Škoda Transportation wyłącznym właścicielem fińskiego Transtechu
Fot. Transtech
Czeski producent taboru kolejowego i tramwajów Škoda Transportation wykupił 100% akcji fińskiego producenta taboru Transtech. Proces skupiania akcji trwał od lata 2015 roku.
Sama Škoda Transportation od jesieni 2017 roku jest własnością grupy kapitałowej PPF, która poza Czechami, prowadzi liczne biznesy w Europie Zachodniej, głównie w obszarze e-commerce. Po zakupie taborowego producenta z Pilzna przeanalizowano możliwe kierunki rozwoju i zdecydowano o podjęciu negocjacji w celu przejęcia 100% akcji Transtechu.

– Długofalowym celem Škody jest umocnienie pozycji w Europie Zachodniej. Także temu ma służyć przejęcie wszystkich akcji Transtechu – powiedział Petr Brzezina, prezes zarządu czeskiego producenta.

Transtech działa od 1985 roku. Zajmuje się produkcją wagonów pasażerskich (głównie piętrowych o różnym przeznaczeniu, także sypialnych i restauracyjnych), elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz tramwajów. Te ostatnie buduje w kooperacji z Czechami dla takich miast jak Helsinki czy Tampere. Czesi są dumni (dotąd mieli 75% akcji), że doprowadzili do przekształceń w firmie poprzez jej restrukturyzację, co z kolei przyczyniło się do zdobycia nowych kontraktów. Dzięki temu liczba pracowników mogła wzrosnąć z 500 do 750 a firma wypracowuje zysk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony