Partnerzy serwisu:

Škoda Transportation stawia na Stany Zjednoczone

Łukasz Pastor 18.06.2016 210

Škoda Transportation stawia na Stany Zjednoczone
Tramwaj 10T firmy Škoda, PortlandFot. Jeramey Jannene, lic. CCA 2.0/Wikimedia Commons
Czeskie przedsiębiorstwo planuje powołać spółkę zależną, która będzie funkcjonowała na terenie Stanów Zjednoczonych. Władze producenta chcą w ten sposób na stałe zagościć na rynku taborowym Ameryki Północnej.
Do prowadzenia amerykańskiej spółki Škoda Transportation powołała Scotta Ellisa. Ellis do tej pory pracował dla japońskiej firmy Kinki Sharyo jako manager ds. rozwoju. Wcześniej współpracował z firmami: Dellner Couplers oraz Voith.

Do tej pory Škoda dostarczyła tramwaje dla Portland oraz dla miasta Tacoma. Czeskie przedsiębiorstwo zaangażowało się również w projekt amerykańskiego producenta – United Streetcar. Polegał on na zbudowaniu tramwajów dla miasta Tuscon. Z kolei Škoda Electric zbudowała 330 trolejbusów dla Dayton oraz San Francisco. Dodatkowo prowadzi w tej chwili modernizację 32 trolejbusów dla Bostonu.

– Naszym celem jest stworzenie spółki, w której znajdzie się departament techniczny, dział zakupów, dział rozwoju oraz departament zarządzania projektami. Jej powstanie to pierwszy poważny krok w kierunku ekspansji na rynku północnoamerykańskim – podkreśla nowo powołany szef amerykańskiego oddziału Škody.

Na rynku Stanów Zjednoczonych z powodzeniem swoje produkty sprzedaje również inna czeska firma – Inekon. W 2014 roku podmiot został wyłoniony w kontrakcie na dostawę sześciu nowych tramwajów dla linii M1 w Detroit. Zostaną one dostarczone jeszcze w tym roku. Inekonowi udało się też wygrać przetarg na tramwaje dla Oklahoma City. W przeszłości firma z sukcesem realizowała kontrakty dla innych amerykańskich miast, w tym Portland i Seattle.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony