Partnerzy serwisu:

Škoda Transportation rozbudowuje swoje oddziały. Zatrudni ponad tysiąc nowych pracowników

Michał Szymajda 21.08.2020 1,6k

Škoda Transportation rozbudowuje swoje oddziały. Zatrudni ponad tysiąc nowych pracowników
Regionova, główny produkt producenta Pars Novafot. M. Szymajda
Škoda Transportation podjęła decyzje o znaczących inwestycjach w kilku lokalizacjach na terenie Czech. Sama rozbudowa zakładu w Pilźnie ma oznaczać zatrudnienie tam aż tysiąca osób.
Budowa nowych hal produkcyjnych i hali uruchomień w Pilźnie już się zaczęła. Inwestycja jest warta 30 milionów euro i, jak zapowiada producent taboru, rozwój zakładu pociągnie za sobą olbrzymi wzrost zatrudnienia, nawet do tysiąca nowych pracowników. Także Škoda Vagonka zlokalizowana w Ostrawie powiększy się dwukrotnie i tak też wzrosną moce produkcyjne. Wiąże się to z licznymi kontraktami na modernizacje wagonów i produkcję nowych – w kooperacji z Siemensem, o czym piszemy tutaj. W Ostrawie powstanie m.in. nowa hala lakiernicza i hala z dodatkową linią produkcyjną.

Najnowsza decyzja rozwojowa wiąże się z inwestycją w zakłady Pars Nova, które znajdują się w składzie grupy Skoda Transportation. Zakład, mający siedzibę w Szumperku na północy kraju, odpowiada m.in. za modernizację lokomotyw, wagonów, oraz produkcję autobusów szynowych Regionova, będących zaawansowaną przebudową bardzo popularnych za południową granicą Polski „motoraków”. Właściciel zainwestuje w niego 17,6 mln euro, co ma przełożyć się na wzrost produkcji o 35% i, oczywiście, wzrost zatrudnienia. Tutaj powstanie hala uruchomień i testów, a w dalszej perspektywie nowy obiekt do montażu pudeł i reprofilacji kół. To będzie wymagało zatrudnienia nowych pracowników, których Pars Nova zatrudnia obecnie 700.

– Realizujemy naszą długoterminową strategię, w ramach której zwiększamy również moce produkcyjne. Oprócz ogromnych inwestycji w Ostrawie i Pilźnie przygotowujemy się obecnie do zainwestowania prawie pół miliarda w celu zwiększenia zdolności produkcyjnej i modernizacji siedziby firmy Šumperk Pars nova. Wraz ze wzrostem zdolności zatrudniani będą również nowi pracownicy – powiedział Petr Brzezina, prezes Škoda Transportation Group.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony