Partnerzy serwisu:

Škoda blisko wygrania przetargu na 25 ezt na Słowacji

Michał Szymajda 31.01.2018 2,9k

Škoda blisko wygrania przetargu na 25 ezt na Słowacji
RegioPanter w barwach Czeskich KoleiFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Škoda Transportation jest blisko zwycięstwa w przetargu na dostawę 25 elektrycznych jednostek trakcyjnych dla ZSSK – narodowych kolei słowackich. Do konkursu ofert stanął także polski Stadler.
Warta 160 mln euro oferta Škody, złożona razem ze słowackim przedsiębiorstwem ŽOS Trnava, specjalizującym się w produkcji wagonów towarowych i modernizacji osobowych, jest najkorzystniejszą w przetargu. Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia, które znaleźć można na stronie słowackiego urzędu zamówień publicznych. W przetargu udział wziął także Stadler Polska. Do czasu podpisania umowy Škoda nie komentuje wyników.

Poprzedni przetarg na 25 pojazdów został unieważniony po uwagach producentów, którzy zarzucali zbyt krótki czas produkcji pojazdów, wynoszący tylko 18 miesięcy. Zdaniem unijnych urzędników, którzy mieli dofinansować zakup – to zdecydowanie za mało. Obecnie czas na zbudowanie pociągów to 24 miesiące. Elektryczne zespoły trakcyjne mają mieć 115 metrów długości i będą obsługiwać połączenia głównie w rejonie Żyliny, niedaleko polskiej granicy.

Jeśli przetarg zakończy się szczęśliwie dla czeskiego producenta, na słowackich torach pojawią się pojazdy RegioPanter, które z powodzeniem kursują już w ruchu regionalnym w Czechach, w liczbie 19 sztuk. Będzie to pierwszy eksportowy sukces tego produktu. Wcześniejsze zamówienie dla National Express, który miał korzystać z 38 tych ezt w ruchu regionalnym w okolicy Norymbergi, nie doszło do skutki. Nie zawiniła temu Škoda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony