Partnerzy serwisu:

Škoda będzie budować własne systemy ETCS. Kupiła The Signaling Company

Michał Szymajda 22.02.2023 1,6k

Škoda będzie budować własne systemy ETCS. Kupiła The Signaling Company
Kolejny producent pojazdów kolejowych staje się właścicielem firmy produkującej systemy bezpieczeństwa. Škoda będzie mieć własne systemy ETCS dzięki akwizycji The Signaling Company.
21 lutego Grupa Škoda poinformowała w komunikacie o kupnie 93,9% udziałów w The Signaling Company, belgijskiej firmie zajmującej się cyfrowym rozwojem oprogramowania bezpieczeństwa pokładowego i systemów sygnalizacji dla operatorów kolejowych.

– Przejęcie jest zgodne ze strategią Grupy zakładającą ekspansję w kierunku nowoczesnych systemów mobilności. Pozostałe 6,1% udziałów The Signaling Company pozostaje w rękach dwóch dyrektorów firmy, Stanislasa Pinte i Frederica Du Jardina – czytamy. Czesi przypominają, że na początku roku przejęli także austriacką filię Molinari Group.

The Signaling Company zajmuje się tworzeniem oprogramowania do obsługi ETCS, także na poziomie pełnej autonomiczności. Nie pozostawia to wątpliwości dotyczących celu zakupu spółki przez Škodę.

– Poszerzenie naszego portfolio o własne rozwiązania sygnalizacyjne, w szczególności ETCS, jest ważne dla sukcesu Grupy na rynkach europejskich, zwłaszcza w Europie Zachodniej. Sektor ten ma ogromny potencjał – powiedział Didier Pfleger, dyrektor generalny Grupy Škoda.

Dzięki zakupowi Škoda będzie mogła oferować pełną gamę produktów i usług operatorom kolejowym w Europie Zachodniej, zwłaszcza w Belgii, Niemczech i Holandii. The Signaling Company wyposaża obecnie 110 lokomotyw towarowego operatora Lineas w ETCS.

W Škodzie zostanie utworzony nowy dział „Signalling” pod przewodnictwem Stanislasa Pinte, który dotąd kierował belgijską spółką. Zostanie on też wiceprezesem ds. sygnalizacji w Skodzie.

– Wraz z wejściem do naszej firmy dużego i odnoszącego sukcesy partnera, pojawiają się dalsze ogromne możliwości rozwoju w branży sygnalizacyjnej. Dzięki inwestycji Grupy Škoda i połączeniu z tak dużym europejskim producentem taboru uzyskamy dostęp do europejskiego rynku – powiedział Stanislas Pinte.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony