Partnerzy serwisu:

Knaflewski rezygnuje z Rady Nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 02.05.2016 639

Knaflewski rezygnuje z Rady Nadzorczej PKP Cargo
Fot. Selena FM
Stanisław Knaflewski nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję w radzie nadzorczej PKP Cargo. Mandat powołanego w grudniu 2013 roku członka rady wygasa 11 maja.
Od grudnia nastąpiła już prawie całkowita wymiana rady nadzorczej przewoźnika. Najpierw, 17 grudnia, zrezygnowali członkowie poprzedniego kierownictwa PKP SA – Jakub Karnowski, Piotr Ciżkowicz, Jarosław Bator i Jacek Leonkiewicz. W radzie pozostali wówczas: związkowiec Kazimierz Jamrozik, Stanisław Knaflewski i powołany w kwietniu 2015 roku Raimondo Eggink. Dzień później do rady powołano Andrzeja Wacha, Czesława Warsewicza, Małgorzatę Kryszkiewicz, Jerzego Kleniewskiego, Macieja Libiszewskiego i Mirosława Pawłowskiego. Libiszewski został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa PKP Cargo, którą to funkcję objął później na stałe. Prezes PKP SA Mirosław Pawłowski jest przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP Cargo.

Stanisław Knaflewski poinformował o złożeniu rezygnacji z ubiegania się o wybór w następnej kadencji. – Powyższa decyzja wynika z wykonania już w upływającej kadencji, podjętych przeze mnie zadań w zakresie zorganizowania pracy Komitetu ds. Nominacji i Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Spółki, których byłem, odpowiednio, przewodniczącym i członkiem, jak również przyjęcia przeze mnie nowych obowiązków zawodowych – poinformował w oświadczeniu. 

Knaflewski studiował prawo w Poznaniu, Belgii i Francji. Zaczynał karierę zawodową jako prawnik. Od 2009 roku był członkiem rady dyrektorów Enterprise Investors – firmy private equity inwestującej w firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, w której pracował od 1999 roku. Z tego tytułu zasiadał w radach nadzorczych firm: Bułgarska Telekomunikacja, Stomil Sanok i Polfa Kutno.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony