Partnerzy serwisu:

KMŁ: Po rekordowym marcu jest też rekordowy maj

Martyn Janduła 29.06.2017 1,7k

KMŁ: Po rekordowym marcu jest też rekordowy maj
Fot. Koleje Małopolskie
Już w marcu Koleje Małopolskie chwaliły się rekordowo dużą liczbą przewiezionych pasażerów. Teraz ten rekord znowu został pobity. Tylko w maju pociągi Kolei Małopolskich przewiozły 516 tys. podróżnych. Jak przyznaje przewoźnik, to rekordowy wynik w skali miesiąca.
Z usług Kolei Małopolskich w marcu skorzystało 481 326 osób. Był to lepszy wynik o 61 906 pasażerów niż w lutym i o 30 338 niż w styczniu. Okazuje się, że wyniki te znowu zostały poprawione i maj dla przewoźnika znowu okazał się rekordowym miesiącem jeśli chodzi o liczbę pasażerów. Po raz pierwszy przekroczona została bariera pół miliona pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca. Pociągi zabrały łącznie na pokład 516 tys. podróżnych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pociągi na trasie linii SKA 1 Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek Kopalnia, które od początku obsługi tej linii przewiozły już 6,7 mln osób. Tylko w maju liczba pasażerów linii SKA 1 przekroczyła 330 tys. czyli o ponad 10% więcej niż w kwietniu 2017 roku oraz o 22% niż w maju ubiegłego roku. Pociągi linii SKA 2 Kraków – Tarnów oraz pociągi relacji Kraków – Tarnów – Nowy Sącz/Krynica w maju wybrało ponad 185 tys. podróżnych, co oznacza 10% wzrost liczby podróżnych w stosunku do ubiegłego miesiąca.

Od początku swojej działalności Koleje Małopolskie przewiozły blisko 9 mln pasażerów, a w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku ich liczba przekroczyła 2,35 mln. Każdego dnia do pociągów Kolei Małopolskich wsiada średnio 15 500 osób. Spółka powstała w 2013 roku, jednak dopiero w grudniu 2014 roku na tory wyjechał pierwszy pociąg w barwach Kolei Małopolskich. Jako pierwszą zaczęto obsługiwać właśnie linii Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. Dzisiaj przewoźnik obsługuje już cztery trasy w Małopolsce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony