Partnerzy serwisu:

KM: Zwrot biletów okresowych bez pobierania odstępnego

Kasper Fiszer 13.03.2020 15

KM: Zwrot biletów okresowych bez pobierania odstępnego
fot. Kasper Fiszer
Koleje Mazowieckie poinformowały dziś o ułatwieniach dla rezygnujących z podróży pociągami tego przewoźnika. Mogą oni liczyć na zwrot bez potrącania odstępnego niewykorzystanych w całości lub częściowo biletów okresowych. KM przyjmą też zwroty biletów grupowych.
Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała dzis o swojej reakcji na decyzję premiera o zamknięciu wszystkich szkół, uczelni wyższych, przedszkoli, innych placówek oświatowych oraz wielu instytucji kultury. – Od natychmiast do odwołania, w odstępstwie od terminów podanych w naszym regulaminie, podróżni, którzy rezygnują z przejazdu pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych iniennych bez potrącania odstępnego – powiedziała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy przewoźnika.

Odstępstwa również w przypadku biletów grupowych

Regulacja ta dotyczy biletów tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Zwrócić można zarówno bilety niewykorzystane (których ważność jeszcze się nie rozpoczęła), jak i wykorzystane częściowo. W tym przypadku pieniądze będą wypłacane klientom proporcjonalnie do liczby pozostałych dni ważności biletu.

Na swoich stronach internetowych KM poinformowały, że zwroty biletów kwartalnych będą rozpatrywane przez Wydział Kontroli spółki na podstawie pisemnego wniosku. W pozostałych przypadkach do przeprowadzenia procedury uprawnione są kasy. Przewoźnik zapewnia także, że – również w odstępstwie od ogólnych zasad – będzie przyjmować zwroty biletów grupowych.

Koniec specjalnego honorowania KM – ZTM na odcinku do Służewca

Przedstawicielka spółki przypomniała także, że 15 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy, której najważniejsze założenia opisywaliśmy już na naszych łamach. Również w związku z tymi zmianami można zwracać bez odstępnego niewykorzystane w całości lub częściowo bilety okresowe. W praktyce uprawnienie pokrywa się w całości z tym przyznanym w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Również w najbliższą niedzielę zmienią się także częściowo zasady honorowania biletów na terenie Warszawy. W związku z zakończeniem remontu trasy tramwajowej na Służewiec i ul. Marynarskiej w pociągach KM jadących w kierunku Radomia przeztaną być ważne wszystkie bilety wydawane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Oczywiście nadal uznawane będą te bilety i uprawnienia ZTM, które uregulowane zostały w ramach porozumienia „Wspólny bilet ZTM – KM – WKD”, a więc obowiązywać będą takie same zasady, jak na wszystkich innych odcinkach w Warszawie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony