Partnerzy serwisu:

KM zmieniają rozkład jazdy z powodu remontów PLK

lk, Rynek Kolejowy 01.06.2016 219

KM zmieniają rozkład jazdy z powodu remontów PLK
fot. Action Direct CC BY-SA 4.0
Od 12 czerwca do 3 września 2016 r. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany są podyktowane przede wszystkim pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA – informuje przewoźnik.
Na linii Warszawa Wileńska – Małkinia wciąż będą prowadzone prace modernizacyjne na odcinku Tłuszcz – Wołomin – Zielonka – Warszawa Wileńska. Dodatkowo w okresie 12-30 czerwca prace będą dotyczyć także odcinka Tłuszcz – Łochów, a 1-14 lipca Łochów – Sadowne. W związku z tym część pociągów będzie odwołana, pozostałe kursować będą wg zmienionego rozkładu jazdy. Od 1 sierpnia na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka planowane jest wznowienie ruchu pociągów. Obecnie trwają prace nad rozkładem jazdy dla tej relacji.

Linia nr 8 Warszawa – Radom

Na linii wciąż trwa modernizacja, w związku z którą część pociągów będzie odwołana, niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji, pociąg „Radomiak” będzie kursować trasą okrężną przez CMK za odwołane pociągi na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z remontem w godzinach porannych zostanie uruchomiony nowy pociąg z Nowej Iwicznej do Warszawy. Nadal, wybrane pociągi, kursują w zwiększonym zestawieniu (3 ezt). Ponadto bilety KM (ważne na przejazdy do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek) są honorowane w pojazdach komunikacji miejskiej uruchamianych przez ZTM Warszawa (szczegóły honorowania na stronie www.mazowieckie.com.pl).

W dniach 21-22 czerwca w związku z remontem przejazdu w godzinach 9:10 – 21:10 wystąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Warka – Grabów. Przejazd pasażerów będzie odbywał się komunikacją zastępczą. Dodatkowo w związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Radom – Drzewica pociąg „Radomiak” w okresie 13-30 czerwca zostanie zastąpiony przez ZKA na odcinku Radom – Wolanów.

Natomiast w dniach 6-11 sierpnia w związku z pracami modernizacyjnymi na linii CMK i całkowitą przerwą w ruchu, pociąg ten nie będzie kursował. W zamian pasażerowie posiadający bilety KM na to połączenie będą mogli skorzystać z pociągu Spółki PKP Intercity (nr 3120) Radom odj. 4:50 – Warszawa Zachodnia przyj. 7:34 oraz (nr 12101) Warszawa Zachodnia 16:21 – Radom 18:49.

Linia nr 22 Radom – Drzewica

W całej organizacji zamknięciowej na linii będą trwały prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej i rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Największe utrudnienia będą miały miejsce w okresie 13-30 czerwca kiedy wszystkie pociągi na odcinku Radom – Wolanów zostaną zastąpione komunikacją zastępczą.

Linia nr 33 Kutno – Sierpc


Od 12 do 30 czerwca kontynuowane będą prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej. Pociągi nadal nie będą kursowały na odcinku Sierpc – Płock Trzepowo oraz Kutno – Strzelce Kujawskie. W zamian za odwołane pociągi na ww. odcinkach będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. W dniach 11-15 oraz 18-22 lipca w związku z naprawą przejazdu na odcinku Płock Trzepowo – Sierpc pociągi zostaną zastąpione przez komunikację autobusową. Pomiędzy Płockiem Trzepowem a Kutnem ruch pociągów będzie prowadzony wg zmienionego rozkładu jazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony