Partnerzy serwisu:

KM w wakacje: Pociągi do Ustki i mobilizacja na ŚDM

Łukasz Kuś 07.06.2016 218

KM w wakacje: Pociągi do Ustki i mobilizacja na ŚDM
fot. KM
Po raz dwunasty Koleje Mazowieckie uruchamiają wakacyjne połączenie do Trójmiasta, a po raz drugi do Ustki. Przewoźnik uruchomi także pociągi specjalne na Światowe Dni Młodzieży.
Wraca pociąg do Ustki

Pociąg „Słoneczny” wyruszy 25 czerwca. Do Gdyni Głównej „Słoneczny” dotrze o 12:02. Następnie pojedzie aż do Ustki (14:15). Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18:28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21:53. Pociąg będzie kursować codziennie, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia. Cena biletu, bez zniżek, wynosi 45 złotych do Gdyni. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, w związku z tym np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki kosztuje 60 zł.

Koleje Mazowieckie prowadzą także połączenie do Krakowa, czyli pociąg „Dragon”. W okresie 25 czerwca – 5 sierpnia pociąg „Dragon” do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8:46, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17:19 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 20:17. W okresie 12 sierpnia – 3 września pociąg „Dragon” do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:58. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 15:44 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:17.

Pociąg nie będzie kursował między 6 a 11 sierpnia ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK na CMK. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, a uczniowie 25,20 zł.

Wiceprezes KM Dariusz Grajda poinformował też, że spółka złożyła do UTK wniosek o wolny dostęp do infrastruktury, co jest konieczne, aby KM mogły kontynuować uruchamianie połączeń międzywojewódzkich.

Pociągi specjalne na ŚDM

Koleje Mazowieckie przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży. Spółka wraz z ZTM i WKD zaoferuje darmowe przejazdy w okresie 20-25 lipca podczas tak zwanych „Dni w Diecezjach”. Oferta ta będzie dostępna dla pielgrzymów posiadających specjalne identyfikatory.

W okresie 25-31 lipca Koleje Mazowieckie uruchomią pociągi specjalne do Krakowa na zamówienie diecezji. Jak zapowiedział na konferencji prasowej wiceprezes KM Dariusz Grajda, będzie to spore wyzwanie logistyczne. Szczególnie powrót do Warszawy będzie wymagał dobrej organizacji, gdyż 21 pociągów odjedzie w ciągu 24 godzin. Pociągi specjalne prawdopodobnie będą dojeżdżać do Krakowa Głównego skąd pielgrzymi będą musieli dotrzeć na krakowskie Błonia. Koleje Mazowieckie do przewozów specjalnych wykorzystają wagony piętrowe, które są najbardziej pojemne. Spółka ma zapewnioną rezerwę taborową do wykonania dodatkowych przewozów w lipcu.

W Światowe Dni Młodzieży zaangażuje się też WKD, która przewiezie pielgrzymów z Ameryki Łacińskiej, którzy będą nocowali w Grodzisku Mazowieckim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony