Partnerzy serwisu:

KM proszą pracodawców o wyrozumiałość dla pracowników. Powodem problemy na linii 7

inf. pras., oprac. ms 26.07.2018 5,3k

KM proszą pracodawców o wyrozumiałość dla pracowników. Powodem problemy na linii 7
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin w dniach 16 lipca – 1 września 2018 r. wprowadzona została całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock. Powoduje to problemy w ruchu pociągów, które często bywają opóźnione.
Od strony Warszawy ruch pociągów prowadzony jest po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojeżdżają do Otwocka. Na odcinku Świder – Otwock uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

– Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, w której wspólnie się znaleźliśmy, jest trudna i wymaga nie lada cierpliwości. Realizujemy przewozy pasażerskie na linii, na której na dwóch odcinkach przewozy realizowane są z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej (Dęblin – Pilawa oraz Otwock – Świder). Do tego dochodzą sytuacje awaryjne, na które nie mamy wpływu – czytamy w komunikacie KM.

Do takich doszło np. 22 lipca, kiedy na odcinku Śródborów – Pogorzel Warszawska doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Przerwa w ruchu pociągów na szlaku Otwock – Celestynów trwała do 23 lipca do godz. 6 rano. Dodatkowo na odcinku Otwock – Celestynów występuje poważna usterka samoczynnej blokady liniowej, czego skutkiem jest m.in. telefoniczne zapowiadanie pociągów, co zwiększa opóźnienia.

– Bardzo państwa przepraszamy za występujące utrudnienia, choć, jako przewoźnik, nie odpowiadamy za działanie infrastruktury torowej, to jednak również ponosimy konsekwencje problemów komunikacyjnych. Wierzę, że zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe stanie na wysokości zadania i wszelkie niedogodności, związane z dojazdem do pracy, domu, zostaną w najbliższym czasie zminimalizowane. Tak jak Państwo, oczekujemy na zakończenie modernizacji, bo jesteśmy przekonani, że po „nowych torach” będziemy jeździć szybciej i punktualniej. Modernizacja linii kolejowej nr 7 trwa –
 mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

– Proszę pamiętać, że na odcinku Lublin – Otwock zmodernizowanych zostanie 17 stacji, 355 km torów kolejowych i sieci trakcyjnej, a na 68 przejazdach kolejowo-drogowych zwiększy się poziom bezpieczeństwa. Zatem proszę Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Zwracam się także do pracodawców o zrozumienie dla ewentualnych spóźnień do pracy, to nie państwa pracownicy ponoszą za nie odpowiedzialność – dodaje Dariusz Grajda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony