Partnerzy serwisu:

KM: Odwołania Pesy i Newagu oddalone

inf. prasowa 05.12.2017 8,5k

KM: Odwołania Pesy i Newagu oddalone
Fot. Adam Kilian
4 grudnia w Krajowej Izbie Odwoławczej zapadł wyrok dotyczący odwołań Pesy i Newagu w przetargu na realizację zamówienia na 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich. Oba odwołania zostały oddalone.
Przetarg na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych został ogłoszony 1 czerwca. Oferty złożyło trzech producentów taboru: Newag, Stadler Polska oraz konsorcjum firm Pesa Bydgoszcz i ZNTK „Mińsk Mazowiecki”. Najwyżej została oceniona oferta Stadlera.

Pod koniec października do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły odwołania od dwóch pozostałych producentów. Szczegółowo pisaliśmy o nich w tym miejscu. Wczoraj (4 grudnia) decyzją Krajowej Izby Odwoławczej zostały one oddalone.

– Z zasady nie komentuję wyroków organów do tego powołanych, ale cieszę się niezmiernie z wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, głównie dlatego, że realne staje się podpisanie umowy z dostawcą taboru umożliwiające dostarczenie pierwszych pojazdów w IV kwartale 2018 r. Moim też zdaniem wyrok KIO potwierdza, że postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone przez Koleje Mazowieckie w sposób prawidłowy i transparentny, a dostawca elektrycznych zespołów trakcyjnych wybrany wedle obiektywnych kryteriów – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Realizacja zamówienia będzie się odbywać w sześciu transzach. Prognozowane terminy realizacji obejmują lata: od IV kwartału 2018 r. do końca II kwartału 2022 r. W ramach zamówienia wykonawca dostarczy 61 pięcioczłonowych oraz 10 dwuczłonowych ezt. Realizacja zamówienia jest uzależniona od możliwości pozyskania środków z POIiŚ w ramach działania 5.1 i 5.2.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony