Partnerzy serwisu:

KM: Nowy rozkład jazdy i więcej połączeń do Wołomina

Martyn Janduła 28.11.2016 989

KM: Nowy rozkład jazdy i więcej połączeń do Wołomina
fot. Martyn Janduła
Koleje Mazowieckie szykują się do zmiany rozkładu jazdy 11 grudnia. W planach spółki jest uruchomienie prawie pięćdziesięciu nowych połączeń do Wołomina. Pojawi się także nowe połączenie przyspieszone. Rozkład w zmienionym kształcie będzie funkcjonować do 11 marca 2017 r.
– Stoimy przed bardzo dużą liczbą remontów i modernizacji linii kolejowych. Szczególnie w węźle warszawskim. To oznacza utrudnienia i niedogodności, ale liczymy, że po pracach modernizacyjnych rozkład jazdy będzie mógł być tak naprawdę stały przez lata – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Wołomin z nowymi połączeniami

W rozkładzie jazdy edycji 2016/2017 Koleje Mazowieckie wprowadzają zwiększoną liczbę połączeń. – Najwięcej zmian na plus dotyczy linii wołomińskiej. Zakończyła się główna faza modernizacji linii. Tam mamy zwiększenie o blisko pięćdziesiąt pociągów. W aktualnym rozkładzie jazdy było ich 114, a w tym, który zaplanowaliśmy na najbliższą nową edycję będzie 161 pociągów. To oznacza, że w godzinach szczytu pomiędzy Wołominem a Warszawą będą kursowały pociągi co 10 minut, a poza szczytem co 15 minut – mówi Grajda.

Pojawi się też więcej pociągów kursujących linią średnicową, tj. 2 pary połączeń z Warszawy Zachodniej w relacji wydłużonej do Wołomina.

Nowy pociąg przyspieszony do Siedlec

Spore zmiany dotkną również linię z Warszawy do Łukowa. Nowością będzie pociąg przyspieszony, wprowadzony na prośbę pasażerów. – Uruchomimy jedną parę. Pociąg będzie odjeżdżał z Warszawy Centralnej o 17:30, a przyjeżdżał do Siedlec o 18:33 – mówi członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Warszawa – Kutno

Dla wygody podróżnych pociągi przyspieszone jadące w obecnym rozkładzie z Sochaczewa do Warszawy Gdańskiej w nowym rozkładzie pojadą linią średnicową dalekobieżną, a będą to: pociąg odjeżdżający z Łowicza o godz. 4.53 i przyjeżdżający do Warszawy Centralnej o godz. 6.00 oraz pociąg z Warszawy Centralnej o godz. 15.05 i dojeżdżający do Łowicza o godz. 16.14

Kolejne zmiany zapowiedziane zostały na linii Warszawa – Kutno. – W tym rozkładzie jazdy był pociąg przyspieszony z Sochaczewa do Warszawy Gdańskiej. Teraz wydłużamy jego relację, więc w dni robocze będzie jeździł z Łowicza do Sochaczewa jako pociąg osobowy i później z Sochaczewa do Warszawy Centralnej jako przyspieszony – wyjaśnia Grajda. Zatem pociąg odjeżdżający w obecnym rozkładzie z Warszawy Śródmieście po godz. 21.00 do Sochaczewa będzie kursował w wydłużonej relacji – do Łowicza.

Warszawa – Dęblin

Ilość połączeń pozostaje na poziomie z obecnie obowiązującego rozkładu jazdy. Pasażerowie muszą przygotować się na planowaną modernizację linii, która spowoduje jej zamknięcie na odcinku Garwolin (lub Pilawa) – Dęblin, i uruchomienie na tym odcinku autobusowej komunikacji zastępczej. Na pozostałym odcinku nadal będą kursowały pociągi. Zmiany na linii wejdą 11 czerwca 2017 r.

Warszawa – Skarżysko-Kamienna

Wciąż trwa modernizacja linii. Najpoważniejsze utrudnienia powinny zakończyć się w czerwcu 2017 r. Od 11 grudnia, w związku z otwarciem do ruchu dwóch torów na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno, nieznacznemu zwiększeniu ulegnie liczba połączeń na tym odcinku.

Warszawa – Działdowo

Rozkład nie ulegnie zbyt dużym zmianom. Na Moście Gdańskim ruch pociągów wciąż będzie się odbywał po jednym czynnym torze. W związku z planowanym na 12 marca 2017 r. rozpoczęciem modernizacji linii na odcinku Warszawa Zachodnia p.8 - Warszawa Gdańska, pasażerowie muszą przygotować się na zawieszenie przewozów na tym odcinku na około rok.

Kutno – Sierpc

Na linii pojawią się dwie pary nowych połączeń, które zniwelują dłuższe przerwy w kursowaniu pociągów, a także pozwolą na nawiązanie większej ilości skomunikowań w stacji Kutno.

Tłuszcz – Ostrołęka

W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK na tej linii w 2016 r. w nowym rozkładzie nieznacznemu skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na tej linii. Dodatkowo pojawi się bezpośrednie połączenie Ostrołęki z Warszawą. Pasażerowie mogą także spodziewać się lepszych skomunikowań w stacji Tłuszcz z pociągami kursującymi do Warszawy i z Warszawy, jak również bardziej stabilnego rozkładu jazdy.

Z Radomia do Drzewicy o 15 min krócej

Rozkład pozostanie podobny do obecnie obowiązującego. W związku z modernizacja przeprowadzoną przez PKP PLK czas przejazdu na szlaku Radom – Drzewica skrócił się o 15 minut.

Linia nr 91 Nasielsk – Sierpc

Na linii pojawi się dodatkowa para połączeń, która zmniejszy przerwę w kursowaniu pociągów w godzinach międzyszczytowych. Dodatkowo część pociągów będzie kursować w wydłużonej relacji, tj. do Nowego Dworu Mazowieckiego i z Nowego Dworu Mazowieckiego, dzięki czemu zapewni lepsze skomunikowanie z pociągami lotniskowymi kursującymi do Warszawy i z powrotem. Pociągi kursujące w rozkładzie jazdy 2015/2016 w relacji Sierpc – Warszawa Gdańska, w związku z utrudnieniami na Moście Gdańskim oraz zapewnieniem skomunikowań zostały skierowane do Tłuszcza z pominięciem Warszawy.

Pasażerowie będą mogli ocenić zmiany

Dodatkowo spółka Koleje Mazowieckie zapowiedziała, że wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, podróżni będą mieli możliwość oceny zmian poprzez wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie przewoźnika. Spółka obiecuje, że postara się je prędko rozpatrzyć i w miarę możliwości uwzględnić przy okazji najbliższej korekty rozkładu jazdy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony