Partnerzy serwisu:

KM: Nieco więcej połączeń na styku z województwem łódzkim

Kasper Fiszer 14.10.2022 2k

KM: Nieco więcej połączeń na styku z województwem łódzkim
fot. Kasper Fiszer
Koleje Mazowieckie przedstawiły założenia nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów na styku z województwem łódzkim. Na liniach nr 1 na odcinku do Skierniewic, 22 do Drzewicy i 33 do Kutna i Płocka dojdzie tylko do nieznacznych zmian. Dodatkowe kursy zostaną uruchomione m.in. w weekendy.
W połowie grudnia wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać co do zasady przez kolejnych dwanaście miesięcy. Zmiana dotyczyć będzie wszystkich przewoźników, w tym samorządowej spółki Koleje Mazowieckie. Kilka linii obsługiwanych przez to przedsiębiorstwo pozwala na dojazd na teren województwa łódzkiego. W ich wypadku korekty nie będą duże, ale należy spodziewać się pewnych udogodnień dla pasażerów.

Nieco częściej z Radomia do Drzewicy i z Kutna do Płocka

– Roczny rozkład jazdy KM bazuje na obecnie obowiązującym – tłumaczy Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. Na dwóch trasach pociągów jednak przybędzie. Dodatkowa para kursów pojawi się na linii nr 22, gdzie KM obsługują odcinek Radom – Drzewica. W tym leżącym już w województwie łódzkim mieście można przesiąść się do składów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Łodzi. Rozszerzenie oferty ma wynikać właśnie z chęci zapewnienia dodatkowych skomunikowań.

Nieco poprawi się także oferta na linii nr 33 wybiegającej z ważnego węzła w północnej części województwa łódzkiego w Kutnie w kierunku Sierpca. – Największą zmianą jest w tym przypadku uruchomienie weekendowego połączenia Warszawa – Płock – informuje nasza rozmówczyni. Tym samym dodatkowy kurs pojawi się także pomiędzy Łowiczem a Kutnem, gdzie większość połączeń realizuje ŁKA, oraz na odcinku od stacji Łowicz Główny do granicy województw.

Bez zmian na trasie do Skierniewic. Trwa remont

– Rozkład jazdy na linii z Warszawy do Skierniewic nie ulegnie natomiast zmianie – usłyszeliśmy. W opublikowanym na stronach internetowych PKP Polskich Linii Kolejowych grafiku połączeń można znaleźć minutowe przesunięcia godzin odjazdów. Nie będzie jednak zwiększenia liczby kursów. Mazowiecki przewoźnik tłumaczy, że jest to obecnie niemożliwe z uwagi na ograniczenia infrastrukturalne wynikające z przebudowy Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Na teren województwa mazowieckiego wjeżdżają natomiast pociągi zamawiane przez samorząd województwa łódzkiego. Utrzymane ma zostać kursowanie weekendowego pociągu ŁKA Łódź – Radom. W soboty i niedziele z ŁKA dojedziemy także do Warszawy. W dni powszednie, a także w niektórych godzinach w dni wolne, do stolicy pojadą także pociągi interRegio uruchamiane przez Polregio.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony