Partnerzy serwisu:

KM nie sprzedały EN57. Część ma szansę na drugie życie na Mazowszu

Michał Szymajda 02.02.2018 5,4k

KM nie sprzedały EN57. Część ma szansę na drugie życie na Mazowszu
EN57 Kolei Mazowieckich na przystanku Warszawa StadionFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dotąd nie pojawili się chętni na zakup niezmodernizowanych EN57, których 15 sztuk wystawiły na sprzedaż Koleje Mazowieckie. Część z pojazdów prawdopodobnie dłużej pojeździ po mazowieckich torach.
Koleje Mazowieckie poinformowały o możliwości zakupu 15 stuk EN57 z roczników 1990–1992 (plus jedna sztuka z 1974) w drugiej połowie października 2017. Już rok wcześniej przewoźnik zapowiedział, że będzie pozbywał się tych pojazdów. Tym bardziej, że ma już komplet zmodernizowanych w Mińsku Mazowieckim EN57 i oczekuje na dostawy nowych Flirtów z końcem roku.

Dotąd mazowieckiemu operatorowi nie udało się sprzedać ani jednej sztuki, mimo ponownego ogłoszenia o sprzedaży (pierwszy termin składania ofert minął 14 listopada 2017 r.). Choć, jak powiedziała „RK” Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich, EN57 nadal można od przewoźnika kupić, szanse na zbycie któregokolwiek są bardzo niewielkie. Powód? Liczne inwestycje w nowy tabor w całej Polsce.

Mało tego – jest spora szansa, że część z wystawionych pociągów, będzie przynajmniej przez kilkanaście następnych miesięcy kontynuowała pracę na Mazowszu. W ostatnim przetargu na wykonanie napraw i przeglądów P4 pociągów EN57 znalazły się bowiem, co prawda w opcji, trzy pojazdy, które przewoźnik w październiku wystawił na sprzedaż. Dzieje się tak dlatego, że pierwotnie wskazywany termin dostawy pierwszych nowych pociągów (przetarg wygrał Stadler Polska) – czyli koniec roku 2018 – może być trudny do osiągnięcia, z uwagi na liczne protestu konkurencji w postaci Pesy i Newagu.

Co ciekawe, drugie życie na Mazowszu dostaną także jedyne w Polsce zespoły trakcyjne EW60.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony